Правила відвідування сауни
Як правильно відвідувати сауну?
Перед сауною необхідно прийняти душ, але без мила, воно змиває жирову плівку, яка захищає нашу шкіру від пересихання. Перед заходом до сауни ні в якому випадку не мочіть голову, це може викликати її перегріття. Після цього потрібно ретельно витерти тіло. Обов’язково одягніть на голову рушник або спеціальну шапочку – це попередить можливий тепловий удар. Не лягайте відразу на верхню полицю, до температури потрібно звикати поступово. Краще полежати знизу в горизонтальному положенні, розслабивши м’язи. До дого ж, лягти потрібно таким чином, щоб ноги знаходилися трішки вище голови.
Пеший захід повинен тривати не більше 10 хвилин, але якщо у вас через п’ять хвилин потемніло в очах, виходьте – у кожного організму свої особливості. Спочатку краще лежати на найнижчій сходинці, саме лежати, щоб тіло знаходилося в одному температурному режимі. Не розмовляйте, постарайтеся максимально розслабитися. Вставати з полички необхідно спокійно, посидівши перед цим декілька секунд. Після першого заходу прийміть холодний душ або пірніть в басейн (10-25 градусів), після цього непогано прийняти гарячий душ десь з хвилини півтори. Потім відпочинок на 20 хвилин. Можна випити чаю з медом, квасу, мінеральної води, відвару з трав.
Після другого заходу в сауну на 10-15 хвилин (можна з віниками) знову холодний душ, відпочинок і третій заход. Потім настає заслужений відпочинок. До речі, людям, які мають проблеми з надмірної вагою, краще збільшити кількість заходів, але з меншою їх тривалістю.
Стосовно їжі – хочете, щоб скинуті кілограми пішли і не повернулися, не їжте в сауні взагалі. Цикл процедур в сауні займає 2-3 години, можна і потерпіти, але результат буде того вартим.
Помилки, яких не варто допускати при відвідуванні сауни:
- Сидіти на нижній, найхолоднішій поличці, для того щоб пробути в сауні подовше.
- Сидіти на верхній полиці, звісивши ноги вниз, тримаючи голову під стелею.
- Після сауни обливатися теплою водою замість холодної.
- Не виходити в холодне приміщення або розгулювати там в одязі. Це знижує загартувальний ефект.
- Приймати в сауні алкоголь. Кровоносні судини, і без того розширені, можуть розширитися до загрози коллапсу.
- Після сауни занурюватися в басейн, не змивши з себе піт. Це негігієнічно.
- Плавати між заходами в сауну і після неї. Тиск води може заподіяти шкоду розширеним судинам.
- Розчісувати волосся в сауні. Це пошкоджує його.
- Розмовляти в сауні. Це місце для повного релаксу, і розмови можуть заважати людям, які прийшли сюди в пошуках спокою.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.