Поради

Чому ми боїмося старості

Чому ми боїмося старості

Мільйони жінок по всьому світу щорічно витрачають чимало грошей на підтримку молодості і краси. Більшістю так чи інакше керує страх наближення старості. Однак цей страх обумовлений не тільки страхом втратити зовнішню привабливість.

Детальніше про інші причини, які змушують відстрочувати старість – в цьому матеріалі.

Страх самотності

У той час як в європейських країнах жінки починають замислюватися про сім’ю лише після 30 років, в Україні, як і раніше, вважається, що вже до цього віку дівчина повинна вийти заміж і народити хоча б одну дитину. В іншому випадку їй не втомлюються нагадувати про те, що «годинник цокає», а з віком все складніше знайти супутника життя.

Щоб позбутися страху самотності, оточіть себе людьми з широким кругозором, які будуть цінувати в вас не тільки зовнішні дані, але і риси характеру. Спілкування з такими співрозмовниками допоможе переконатися в тому, що зустріти любов можна в будь-якому віці, і з кожним роком ви не втрачаєте свою цінність, а стаєте тільки кращими.

Боязнь не встигнути

У кожної амбітної людини є ряд цілей, які хочеться досягти будь-що. Однак насущні проблеми і справи змушують відкладати мрії в довгий ящик. Через це ми відчуваємо незадоволеність життям і все сильніше відчуваємо, як час витікає крізь пальці. Щоб не шкодувати про втрачені можливості через десятиліття, запитайте - що вам заважає почати шлях до своєї мети прямо зараз? Можливо, ви з’ясуєте, що прийти до бажаного куди простіше, ніж здавалося на перший погляд.

Страх опинитися безпорадною

Нерідко він виникає в разі, коли у людини був наочний приклад важкої старості: наприклад, у когось із родичів розвинулася хвороба Альцгеймера, або інша недуга, яка прикувала пенсіонера до ліжка.

Тим, хто боїться повторення такого сценарію в своєму житті, психологи радять сконцентруватися на позитивних прикладах. Пошукайте історії людей, які продовжують жити яскравим і насиченим життям, навіть будучи на пенсії.

Крім того, регулярно перевіряйте своє здоров’я і дотримуйтеся правильного харчування. Так у вас з’явиться впевненість у тому, що ви контролюєте своє життя і свій стан, і страх перед віковими змінами відступить.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: психологія, цікаво знати, жінки
В тему