Рано чи пізно будь-яка конструкція виходить з ладу і вимагає відновлення. Деякі системи й зовсім можуть підлягати заміні або ремонту не через «вік», а через неправильний монтаж. Дах будинку рекомендують оглядати мінімум чотири рази на рік. Це в тому разі, якщо явних слідів протікання не спостерігається. Огляд же потрібний, аби виявити порушення цілісності покрівельного матеріалу.
На що необхідно звертати увагу:
- Зрушені з місця окремі фрагменти покриття з бітумних ґонтів або натуральної черепиці – привід для їх заміни. При цьому верхні елементи піднімають і фіксують для того, щоб вийняти пошкоджений елемент і замінити його на новий.
- Відсутні елементи кріплення на будь-якому листовому покрівельному матеріалі, від металочерепиці до асбоцементного шиферу. Деталі повинні бути не просто відновлені, варто ще й перевірити цілісність покрівельного настилу під ними.
- Питання «протікає дах – що робити?» меншою мірою турбуватиме власників будинків з мідними дахами. Але і працювати з таким матеріалом уміють тільки справжні професіонали.
- Іржаві плями та потьоки на металевій покрівлі з профнастилу, покрівельного заліза та металочерепиці обов’язково призведуть до протікання. Необхідно виявити місце корозії та відновити покриття.
- При прямому пробої металевої покрівлі доведеться ставити латку або міняти весь лист.
- Тріщини й відколи на листах асбоцементного шиферу безглуздо заливати будь-яким герметиком, потрібно повністю замінити лист.
- Будь-які тріщини або зміни геометрії хвилі для бітумних волокнистих листів єврошиферу теж тягнуть за собою необхідність заміни деформованої ділянки покрівлі.
- Сигналом до того, що час міняти дах, можуть бути не тільки протікання, а і загорнуті краї полотнищ та різного роду бульбашки під непошкодженими шарами рулонного матеріалу.


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.
Коли власники зруйнованого житла зможуть отримати компенсацію
16 Березня 2023
Програма «єОселя»: Приватбанк видав першу пільгову іпотеку
15 Листопада 2022
Зруйноване житло: скільки заявок подали українці
4 Жовтня 2022
Що буде з житлом для переселенців після війни
13 Серпня 2022
У Житомирі для переселенців збудують 150 будинків
11 Серпня 2022
Житло понад 156 тисяч маріупольців зруйнували росіяни
25 Липня 2022
В Україні житло втратили майже 800 тисяч осіб
25 Липня 2022