Люди

У 81 рік почав малювати, аби допомогти онкохворим діткам

У 81 рік почав малювати, аби допомогти онкохворим діткам

Нині картини, які малює 84-річний Володимир Білоног, житель міста Кременчук, що на Полтавщині, прикрашають домівки його родичів, друзів. А ще їх можна побачити на виставках і у приватних колекціях у різних куточках України.

Про це йдеться на шпальтах газети "Твій вибір".

– Родом я з села Сокільча Житомирської області, – розповідає художник. – Малювати любив із дитинства, і під час навчання в школі вчитель образотворчого мистецтва, бачачи мою зацікавленість, завжди допомагав, давав корисні поради. Пригадую, мені було дев’ять років, коли намалював гравюру олівцем. Це був Тарас Шевченко у каракулевій шапці. Мріяв стати художником. Однак у художнє училище мене не прийняли, відтак поволі закинув улюблену справу. Згодом я захопився військовою справою, якій і віддав більшу частину свого життя. Побував і за кордоном, об’їздив Україну. А коли декілька років тому померла моя дружина, то я залишився один. Звісно, син живе неподалік, онука в столиці. Однак я почав сумувати і якось пригадав, як в дитинстві багато часу проводив малюючи. І вирішив знову взяти пензлик до рук. Щось пригадав, щось підгледів у роликах на YouTube-каналі. І знову почав малювати.

Свою першу картину назвав «Зима» і подарував сину. На полотнах художника – рідні краї. Одним із захоплень чоловіка є риболовля. Відтак дуже любить малювати плавні, воду, береги.

– Люблю малювати пейзажі, натюрморти, а ще – фантазувати, – каже пан Василь. – З класиків моїм кумиром є Олександр Іванов та його картина «Явлення Христа народу», яку він писав понад 20 років. Мене часто запитують, яка з власних робіт подобається найбільше. Я назвав її «Батьківська оселя». На ній зображений великий півень породи галаганівський. І, до речі, він з мого дитинства. Пригадую, батько розповідав, як три рази носив цього півня на базар продавати. Однак усі три рази птах втікав, і коли батько приходив додому, то півень вже був вдома. Ця картина пов’язана з дитячими спогадами і є для мене дуже близькою. Хоча, відверто кажучи, усі картини мені близькі. До речі, моя трирічна правнучка цікавиться малюванням, і це мене щиро тішить.

На сьогодні художник написав майже 200 картин. Чимало продані і виручені кошти Володимир Миколайович передає на допомогу діткам, в яких діагностували онкологію. І, якщо дозволить здоров’я, мріє помалювати ще декілька років. Каже, що хоче заставити своїми роботами всі кімнати в заміському двоповерховому будинку онуки.

Ксенія Фірковська

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: хобі, полтава
В тему