17 Березня 2024
Новини

Помер ексглава Закарпатської та Луганської ОДА Геннадій Москаль

Помер ексглава Закарпатської та Луганської ОДА Геннадій Москаль

Екскерівник Закарпатської і Луганської облдержадміністрацій, український політик, генерал Геннадій Москаль помер.

Про це повідомив у соцмережі депутат Микола Княжицький, - пише ВВС.

"Після важкої хвороби помер Геннадій Москаль. Вічна пам'ять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом і людиною талановитою", - написав він.

Політику було 73 роки.

Геннадій Москаль був близьким соратником президентів Петра Порошенка та Віктора Ющенка і критиком Володимира Зеленського.

Москаль з 1973 року працював на різних посадах у міліції на Буковині, очолював кримінальну міліцію у Чернівецькій області у 1990-х, але став відомим на всю країну завдяки боротьбі проти злочинних угруповань в Криму у 1997-2000 роках - тоді він очолював міліцію півострова і одночасно був заступником міністра внутрішніх справ.

У 2001 році президент Кучма вперше призначив Москаля очільником Закарпатської облдержадміністрації. Згодом він став соратником Віктора Ющенка і за його президентства обіймав посади заступника міністра внутрішніх справ (2005 рік), керівника Луганської облдержадміністрації (2005-2006), заступника голови СБУ (2007), а з 2007 по 2014 роки був депутатом у Раді від "Нашої України" і "Батьківщини".

Повернувся в держуправління Москаль за президента Петра Порошенка. Він очолив Луганську облдержадміністрацію у 2014 році, а після заворушень у Мукачеві у липні 2015 року Прошенко призначив його очільником Закарпатської облдержадміністрації. Після другого туру президентських виборів у 2019 році Москаль пішов у відставку.

Порошенка Москаль підтримував і після того, як той програв на виборах.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, закарпаття, луганськ, смерть
В тему