7 Лютого 2023
Новини

ПЦУ подумає про зміну календаря: коли ухвалять рішення

ПЦУ подумає про зміну календаря: коли ухвалять рішення

На архієрейський собор, де розглядатимуть питання про загальну календарну реформу, в травні збереться Православна церква України.

Про це інформує заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ та митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

"До 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є. На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію", - зазначив митрополит Білоцерківський Євстратій.

Він пояснив, що подібні реформи в минулому викликали проблеми там, де їх впроваджували "в одну мить", "згори", без підготовки та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до сприйняття нового.

"Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях – найкращий", - додав заступник.

Митрополит нагадав, що Синод ПЦУ вже дозволив громадам, які бажають перейти на новий календар, зробити це за відповідною процедурою.

Нагадаємо, Українська греко-католицька церква з 1 вересня переходить на григоріанський календар для нерухомих свят. Зокрема, відтепер церква святкуватиме Різдво 25 грудня.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: релігія, свято
В тему