7 Вересня 2022
Новини

Військовий облік жінок - Резніков підписав наказ про відтермінування

Військовий облік жінок - Резніков підписав наказ про відтермінування

До 1 жовтня 2023 року Міністр оборони Олексій Резніков відстрочив терміни взяття жінок на військовий облік.

Відповідний наказ він підписав 6 вересня. Про це повідомляє Міноборони.

Це потрібно, щоб на рівні Верховної ради доопрацювати законопроєкт «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». Там, серед іншого, передбачено, що взяття жінок на військовий облік має виключно добровільний характер.

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», – пояснила заступниця міністра Ганна Маляр.

Зазначимо, жодних обмежень для жінок щодо перетину кордону з 1 жовтня не буде.

Нагадаємо, 5 вересня парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, яким пропонується зробити добровільним військовий облік для жінок.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, жінки
В тему