4 Липня 2022
Новини

Українкам не заборонятимуть виїжджати за кордон — Міноборони

Українкам не заборонятимуть виїжджати за кордон — Міноборони
У соцмережах і деяких ЗМІ поширювали інформацію про те, що жінкам певних професій, які перебувають на військовому обліку, заборонять виїжджати з країни.

Проте Україна наразі не планує запроваджувати жодних обмежень щодо перетину кордону для жінок. Це 4 липня роз’яснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Жодних обмежень, пов’язаних з мобілізацією, для перетину кордону жінками немає, і станом на зараз такі обмеження не плануються», — написала чиновниця.

Вона наголосила, що в російському медіапросторі укотре запустили фейк про мобілізацію жінок в Україні, і додала, що цей фейк підхопили й у нашій країні.

«Так, це тема, яка дасть багато переглядів, але не треба на цьому спекулювати під час війни. Що ж насправді? З 24 лютого жодної жінки примусово в нас не мобілізували, як, власне, й до того — з 2014 року. Станом на зараз у ЗСУ немає потреби в примусовій мобілізації жінок…» — написала Маляр.

Право на звільнення від військової служби у зв’язку із загальною мобілізацією досі мають люди, які досягли 60 років (для вищого офіцерського складу — 64), непридатні до військової служби зі зняттям з військового обліку, а також люди, засуджені до позбавлення чи обмеження волі або позбавлення військового звання.

Звільняються від військової служби люди з інвалідністю й ті, хто доглядає за такими людьми або за тяжкохворими дітьми. Також передбачається право на відстрочку від призову за мобілізацією та від призову на строкову службу для жінок і чоловіків із неповнолітніми дітьми, якщо військову службу проходить їхній чоловік або дружина.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, жінки, митниця
В тему