14 Серпня 2021
Новини

В Україні говорять про нову хвилю COVID-19: коли буде та що планується робити

В Україні говорять про нову хвилю COVID-19: коли буде та що планується робити

В Україні нову хвилю пандемії коронавірусу  може спровокувати Дельта-штам. Тож у Міністерстві охорони здоров'я вже почали активну підготовку.

Про це повідомив глава парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

У відомстві, зокрема, оновлять стандарт лікування пацієнтів з коронавірусом.

Так, епідеміологи прогнозують, що вже з наступного тижня кількість хворих в країні почне відчутно зростати. Як зазначив глава комітету, МОЗ проаналізував попередні хвилі хвороби та провів роботу над помилками. Вже працюють у кількох напрямках.

Читайте також

Чи готові лікарні

Зараз визначили 257 ковідних лікарень, які поділені на першу та другу чергу. У них вже доступні майже 39 тисяч ліжкомісць. Із них – 96% з підведеним киснем. У випадку різкого погіршення епідситуації, планують розгортати додаткові місця.

Навесні, під час піку третьої хвилі, були випадки, коли в одному регіоні лікарні переповнені, а в сусідній області ще достатня кількість вільних місць. Тепер система маршрутів доставки пацієнтів до лікарень має стати більш гнучкою та адаптивною.

Оновлення стандарту лікування

Завершується оновлення стандарту лікування пацієнтів з COVID-19 згідно з рекомендаціям ВООЗ. Найближчим часом він має бути схвалений.

Читайте також

Закупівля швидких

417 нових машин екстреної медичної допомоги вже працюють у регіонах. В 2021 році планують закупити ще 416 швидких. Для повного оновлення парку екстреної медичної допомоги у перспективі потрібно придбати ще 600 авто.

Закупівля кисневих концентраторів для "первинки"

Уряд виділив субвенцію у 693 мільйонів гривень, щоб купити кисневі концентратори. Вони призначені для пацієнтів, які перенесли важку стадію хвороби, для подальшої реабілітації вдома.

«Частину концентраторів придбали, інші – до кінця вересня поставлять у регіони», – запевнив Радуцький.

Читайте також

Купівля медобладнання

Разом з тим, 161 комп'ютерний томограф та 148 рентген-апарат доставили в опорні лікарні, частина з них вже працює. Інша – готується до введення в експлуатацію.

Закупівля лікарських засобів

Провели тендери на закупівлю медпрепаратів на суму 105 мільйонів гривень, які використовують згідно протоколу лікування пацієнтів з коронавірусом. Найближчим часом вони будуть доставлені до лікарень.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, коронавірус
В тему