22 Вересня 2020
Новини

МОЗ підвищило ставку сімейним лікарям

МОЗ підвищило ставку сімейним лікарям

З наступного року сімейним лікарям підвищать ставку на 110 гривень.

Таким чином, лікарі отримуватимуть 710 гривень за кожного пацієнта. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, -  пише "Громадське".

«Логіка проста: ми розраховували тарифи з реальної заробітної плати медпрацівників, повного мінімального переліку необхідних лікарських засобів», — сказав Степанов.

Міністр також зазначив, що, окрім базової ставки, підвищення зарплат залежатиме від особливостей пацієнтів (складність хвороби, умови проживання тощо).

Також Степанов додав, що декларації із сімейними лікарями уклали понад 31 мільйона українців. За ними сімейним лікарям наступного року виплатять 23 млрд гривень.

Що з медреформою?

З 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Під час першого етапу в Україні розпочали запуск системи eHealth та декларацій з сімейними лікарями. Наступний етап має реорганізувати роботу вторинної медичної ланки - спеціалізованих лікарів.

Отримати безкоштовну допомогу вузьких спеціалістів українці зможуть після направлення сімейного лікаря. Якщо ж ви хочете отримати допомогу лікаря вторинної ланки без направлення, потрібно буде заплатити. Розрахунок зарплати лікарів також залежатиме від кількості укладених з ними декларацій.

Всього на 2021 рік МОЗ запросив із бюджету 296 млрд грн. Із них 225 млрд передбачено на програму медичних гарантій. До неї увійдуть сімейні лікарі, міські, районні й обласні лікарні та пологові будинки: вони отримують фінансування через Національну службу здоров'я за програмою гарантій через договори.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: моз, медицина, Лікарі
В тему

Останні матеріали