31 Березня 2020
Новини

Які продукти в Україні подорожчали найбільше під час карантину

Які продукти в Україні подорожчали найбільше під час карантину

В Україні під час карантину зростають ціни на популярні та необхідні продукти.

За підрахунками однієї з мереж супермаркетів, борщовий набір від початку карантину – подорожчав чи не вдвічі. "Сніданок з 1+1" дізнавався, чи зростатимуть ціни і надалі.

"Від початку березня ціни на гречану крупу зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, цукор на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі: майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву", – кажуть в антимонопольному комітеті.

Економіст Олег Пендзин пояснює, що одна з причин здорожчання продуктів - це послабшання гривні. Через це у виробників з’явилася можливість підвищувати ціни.

"На сьогодні є коридор для підняття цін на українські продукти харчування українського виробництва, до 18%", - пояснює він.

Також на здорожчання впливає ажіотаж навколо продуктів. Якщо у великих містах через конкуренцію магазинів різко вартість підскочити не може, то в маленьких населених пунктах, де мало магазинів, ажіотаж, якраз стає причиною необґрунтованого підвищення цін. І тут якраз головне - не панікувати.

"Ціни ростуть не настільки швидко, щоб ви не встигли купити той товар, який вам потрібний по тій ціні, яка вас влаштовує. На сьогодні ресурсу в Україні вистачає для того, щоб забезпечити всіх, навіть із запасом", – додав економіст.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, продукти, ціни, карантин
В тему