23 Серпня 2019
Новини

Через цей орган в тілі люди відчувають хронічний біль

Через цей орган в тілі люди відчувають хронічний  біль

Новий орган в тілі людини виявили нещодавно вчені. Саме він часом змушує нас відчувати біль. А його виявлення допоможе лікарям полегшити стан мільйонам пацієнтів.

Про це повідомляє ukrhealth.

Вчені виявили орган в шкірі, через який люди можуть відчувати біль. До останнього часу експерти вважали, що нервові волокна в шкірі відповідають за розпізнавання неприємних стимулів на кшталт уколів або опіків. Однак команда дослідників із Каролінського інституту в Швеції виявила схожий на губку орган всередині шкіри, який складається з гліальних клітин. І цей орган ще навіть не отримав назву. Гліальні клітини оточені схожими на волоски структурами, і є думка, що вони дуже чутливі до зовнішніх стимулів.

Коли у лабораторних мишей всю цю мережу клітин заблокували, то їх чутливість до болю значно знизилася, як стверджують дослідники. Вони сподіваються, що отримані ними дані допоможуть експертам не тільки краще розібратися з механізмами хронічного болю, але й розробити нові методи лікування, які прийдуть на допомогу мільйонам людей. Дослідження продемонструвало, що чутливість до болю не викликається виключно нервовими волокнами шкіра, але виникає з цього щойно виявленого органу.

Таким чином, дане відкриття змінює розуміння клітинних механізмів фізичних відчуттів, воно може бути дуже важливим у розумінні хронічного болю. Так називають біль, який триває більше трьох місяців. Тільки у Великобританії з нею стикаються близько 28 млн осіб, як показує статистика.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Світ, медицина
В тему

Останні матеріали