6 Травня 2019
Новини

Для українських водіїв значно посилять штрафи

Для українських водіїв значно посилять штрафи

Із 2020 року значно посилять штрафи для водіїв за керування авто в нетверезому стані.

Такі заходи передбачає закон про кримінальні проступки, опублікований у виданні «Голос України» 24 квітня, – пише Твоя машина.

Як в Україні будуть боротися з п’яними за кермом, розповів автоюрист Денис Конюшко.

Юрист нагадав, що за нетверезе водіння в Україні сьогодні передбачена адміністративна відповідальність – позбавлення водійського посвідчення на рік і штраф 10,2 тис. грн.

Після набуття законом чинності, на порушників чекатиме штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн і обов’язкове позбавлення права керувати транспортними засобами на термін до 3 років. При повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною водити від 2 до 3 років.

Коментуючи можливість кримінальної відповідальності для водіїв, Конюшко пояснив: «Нам треба розділити – це просто керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або створення ДТП з тілесними ушкодженнями у стані алкогольного сп’яніння. Якщо людина просто перебувала за кермом у стані сп’яніння, його зупинили і зафіксували факт, це не спричинить за собою позбавлення або обмеження волі. Це спричинить за собою штраф із забороною керувати автомобілем».

Експерт вважає, що новий закон дозволить прискорити і полегшити притягнення до відповідальності порушників.

«На даний момент, за адміністративне правопорушення по КоАП суд повинен відбутися протягом трьох місяців. Якщо протягом трьох місяців людина, яка керувала авто в стані алкогольного сп’яніння, не була притягнута до відповідальності, вона вважається такою, що не потрапляє під відповідальність», – зазначив він.

За словами Конюшка, закон дозволить скоротити процедуру притягнення до відповідальності з 2-2,5 місяців до 10 днів.

Читайте також:

В Правилах дорожнього руху з'явився новий пункт

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, водій, штрафи
В тему

Останні матеріали