10 Квітня 2019
Новини

Зміни: в поїзди впускатимуть пасажирів, але не всіх

Зміни: в поїзди впускатимуть пасажирів, але не всіх

В Україні набув чинності закон щодо змін правил перевезення багажу у залізничному транспорті. Відтепер пасажирів із багажем понад 50 кг не пускатимуть у потяг.

Про це пише «РБК Україна».

Пасажири у всіх категоріях вагонів і поїздів при перевезенні багажу до 36 кг нічого не платитимуть, але за перевищення ваги до 14 кг воно оплачується по тарифу перевезення багажу.

Зазначається, що наказ повинен превести Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України у відповідність із Законом «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Крім того, він має підвищити рівень сервісного обслуговування громадян шляхом розширення і вдосконалення послуг з перевезень залізничним транспортом.

Як йдеться у наказі, кожен пасажир має право безплатно перевозити із собою понад встановлену норму ручної поклажі портфель, дамську сумку, лижі та палиці до них, сноуборд, вудилища, фотоапарат, відеокамеру та інші дрібні речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі.

Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира дитячі коляски (при проїзді дитини), велосипеди у розібраному та впакованому стані (не більше одного).

У вагонах регіональних поїздів на місцях, спеціально обладнаних для розміщення велосипедів, їх перевезення здійснюється з обов'язковою оплатою як за 20 кг багажу, що оформляється квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, оформленим електронним способом.

У поїздах категорії «Інтерсіті» та «Інтерсіті +» перевезення велосипедів забороняється при відсутності місць для їх розташування у вагоні.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, закон, громадський транспорт, потяги
В тему