21 Січня 2019
Новини

Лучанин вимагає від гурту «Антитіла» мільйон гривень

Лучанин вимагає від гурту «Антитіла» мільйон гривень

Мільйон гривень – саме стільки вимагає від відомого українського гурту «Антитіла» підприємець з Луцька Сергій Лапковський. Лучанин звинувачує музикантів у використанні певного способу створення музичних композицій, який він запатентував:  корисна модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції».

Конфлікт житель обласного центру Волині воліє вирішувати в суді.

 Для цього він вже подав позов, у якому вказана конкретна сума моральної компенсації – 1 018 692, 64 грн.

Про це пише zaxid.net.

Автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду. Про це музиканти повідомили на своїй сторінці у Facebook. За їх словами йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей та темпу у своїх піснях. Ціна позову – 1 018 692, 64 грн.

«Абсурдність ситуації полягає в тому, що група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть. Йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей і темпу у своїх піснях. Це буде перша подібна судова справа у світі, що побудована на виданому державними органами патенті не на винахід, а фактично на теорію, яка не підкріплена доказами. Створити прецедент – саме це кінцева мета Лапковського С.О., і його подільників для подальшого збагачення на музикантах України», –  йдеться у повідомленні групи.

Лучанин звинуватив гурт «Антитіла»

У свою чергу «Антитіла» ініціювали порушення кримінальної справи проти Сергія Лапковського. Вони звинувачують його у шахрайстві.

«Антитілам» пропонували заплатити певну суму і позовна претензія була б відкликана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з‘явитися судовий прецедент, а об‘єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі», – прокоментував ситуацію у Facebook лідер гурту Тарас Тополя.

Відкрите підготовче судове засідання по справі відбудеться 23 січня у Подільському районному суді міста Києва. Представником групи «Антитіла» у справі виступить адвокат Ярослав Куц.

Лучанин звинуватив гурт «Антитіла» у плагіаті

«Це як уявити що художникам у своїй творчості відтепер не можна малювати горизонтальні червоні лінії, а лише блакитні, бо хтось дивним чином отримав на червоні лінії патент, нібито вони сприймаються оком краще. І тепер треба заплатити, а потім – малювати. Абсурдність чисто українського патенту зашкалює. Є ще над чим працювати в нашій державі. І ми це зробимо, бо це стосується всіх музикантів країни», – вважає музикант Сергій Вусик.

ZAXID.NET запитав в Сергія Лапковського, чому позов стосується саме «Антитіл», проте він відповів, що про це йому «розповідати не цікаво». На прохання розповісти про суть свого винаходу він відповів, що аби його зрозуміти, «потрібно знати теорію музики». Проте згодом пообіцяв прокоментувати ситуацію трохи пізніше.

Інформаційне видання звернулись до музикантів та теоретиків музики, які не мають стосунку до конфлікту, з проханням пояснити його суть.

Варто зауважити, що в Україні існує поняття «патентні тролі», які отримують офіційні патенти на загальновідомі «корисні моделі», намагаючись пізніше вимагати роялті у тих, хто їх використовує – наприклад патенти на хот-дог, кулькову ручку, одноразові бахіли, сковороду і навіть автомобільні номери.

Читайте також:


 

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Таблоїд, Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали