26 Квітня 2018
Новини

Вражаючі факти про ЧАЕС: катастрофа досі залишається єдиною з 7-м рівнем небезпеки

Вражаючі факти про ЧАЕС: катастрофа досі залишається єдиною з 7-м рівнем небезпеки

26 квітня 1986 року стався вибух реактора №4 з подальшим викидом радіоактивного матеріалу, що мав глобальні наслідки. Пожежа була ліквідована тільки 9 травня.

  • Сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.
  • Білорусь отримала 70% радіаційного забруднення з Чорнобиля. В Україні зараженою виявилася область в 50 тис. квадратних кілометрів у 12 областях.
  • Ліквідатори ЧАЕС дуже швидко збудували надійний для того часу саркофаг, який перешкодив подальшому розповсюдженню радіоактивних речовин з реактора. Близько 97% радіоактивного матеріалу 4-го реактора знаходиться в саркофазі, який потроху руйнується.  Влада СРСР збиралася через 20 років замінити саркофаг на новий.
  • За радянськими даними під час ліквідації пожежі загинула 31 людина. Дані про кількість загиблих від наслідків вибуху за ці роки розходяться: за різними даними від 4 до 10 тисяч осіб.
  • Основна маса жителів міста Прип’ять про аварію дізналися тільки в середині дня 26 квітня. Поки місто жило звичайним життям, радіоактивні речовини поширювалися з величезною швидкістю, переносилися з вітром.  Всі 47 500 жителів міста Прип’ять були змушені покинути свої будинки на наступний день після катастрофи.

За матеріалами cikavo.com.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, чорнобиль, чаес, аварія, радіація
В тему