24 Квітня 2018
Новини

З якими проблемами зіткнулися батьки майбутніх учнів

З якими проблемами зіткнулися батьки майбутніх учнів

Другого травня розпочнеться перша хвиля подачі документів в перший клас. У зв'язку з новими правилами зарахування учнів за місцем прописки або за нотаріально посвідченим договором оренди житла виникли проблеми.

В одних школа опинилася далеко від будинку, з другими орендодавець не хоче оформляти договір офіційно. Пише vesti-ukr.com.

У містах і селах уже розподілили школи і будинки, які до них відносяться. До слова, якщо в школі залишаться вільні місця, то потрапити в неї можна будемо шляхом «сліпого» жеребу. Міністр освіти Лілія Гриневич днями заявила, що місця, які  залишилися після основного зарахування, розподілятимуть методом жеребкування. «По-перше, жеребкування повинно проходити в присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинні бути прозорими. Я думаю, це не буде проблемою - у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання: щоб кожен папірець була однаковим, без позначок, і витягував її представник батьків, а також щоб був обраний день проведення жеребкування», - заявила Гриневич.

У соцмережах вже обурюються люди, які орендують житло. За їх словами, орендодавці не хочуть ні укладати договори, ні тим більше реєструвати. «До кінця травня потрібно подати заяву, а в школі вимагають договір оренди, де вказана адреса. Але орендодавець боїться укладати договір», - пише Андрій Марков, який орендує житло в Києві.

Як розповів ріелтор Дмитро Ісаков, до нього вже звертаються люди, яким потрібна прописка або договір оренди, щоб влаштувати дитину в школу. «Клієнти знімають квартиру, а навчальний заклад, до якого вони приписані, їх не задовольняє. Вони хочуть віддати дитину в школу, що знаходиться недалеко від їх місця проживання, але вона не покриває їх будинок. У школі їм сказали, що потрібен не звичайний договір оренди, а тільки завірений нотаріусом. Орендодавці не завжди хочуть укладати договір, тому що потім доведеться платити податок на дохід від оренди житла. Крім того, завірити у нотаріуса договір оренди коштує близько 3000 грн», - зазначив Ісаков.

Читайте також: Батьки не зможуть віддати дитину в ту школу, в яку захочуть

За словами ріелтора, люди, які мають своє житло поруч з елітними школами, можуть непогано заробити завдяки новим нормам прийому до першого класу. «Крім оренди, є варіант прописки. Припустимо, бажаючим будуть пропонувати прописатися за $ 100, а потім добровільно виписати дитину і одного з батьків. Правда, проблеми можуть виникнути, коли потрібно буде виписувати неповнолітнього. Якщо дорослого можна виписати за рішенням суду, витративши близько $ 500 на судові витрати, то дитина до 18 років не може бути без прописки. Якщо дитина там буде все ще прописана, то квартиру, наприклад, неможливо буде продати», - попереджає Ісаков.

Внутрішньо переміщеним особам з Криму, щоб влаштувати дітей в перший клас, потрібно обов'язково оформляти довідку переселенця. «У довідці переселенця вказано місце вашого фактичного проживання, за цим документом вашу дитину і будуть приймати в перший клас. Ви самі вказуєте місце проживання при оформленні, а нотаріально завірений договір оренди житла надавати при цьому не варто. Втім, до вас за місцем проживання можуть прийти з перевіркою: переконатися, чи правильно ви вказали свою адресу. Цю довідку можна оформити в управлінні соцзахисту, і при вступі до першого класу вона обов'язкова», - розповіли в організації «Крим SОS».  Аналогічно потрібно діяти і переселенцям з Донбасу, про що сказали в організації «Донбас SОS».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему