20 Березня 2018
Новини

Весняне рівнодення-2018: думати слід виключно про хороше

Весняне рівнодення-2018: думати слід виключно про хороше

Весняне рівнодення – одне з унікальних природних явищ, суть якого в тому, що в момент його настання центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор. Простіше кажучи, в цей час день майже рівний ночі. У 2018 році весняне рівнодення припадає на 20 березня – пише vesti-ukr.com.

День весняного рівнодення: що це таке?

З погляду астрономії, День весняного рівнодення характеризується однаковою довжиною дня і ночі. Саме тому цей день вважається днем початку весни в Північній півкулі (в Південній ж, навпаки, в цей час настає осінь). Інакше кажучи, в День весняного рівнодення Земля долає рівно чверть річного шляху, рухаючись своєю орбітою. Через це обидві півкулі рівною мірою висвітлюються Сонцем.

Весняне рівнодення. Містика

Існує також безліч легенд, пов’язаних із цим днем. Наприклад, наші предки в цей день відзначали свято, присвячене богині Остара. Вважалося, що вона забезпечує рівновагу між ніччю і днем. Влаштовували масові гуляння, будь-яка людина могла зайти до сусіда і пригоститися з його столу будь-якими ласощами – це вважалося добрим знаком. Люди вірили: що більша кількість гостей увійде в хату по частування, то щасливішим буде рік для власників житла.

Легенди також твердять, що цього дня на долю людини можуть вплинути навіть її власні думки. Тому думати слід виключно про хороше.

Читайте також: Через різке потепління в окремих областях можливий потоп

Ще в День весняного рівнодення прийнято пекти пряники у вигляді пташок. Ця традиція зберігається в багатьох містах досі. Печиво потрібно роздати родичам, друзям і знайомим. Щоб дізнатися, що відбуватиметься зі здоров’ям у році, який настав, люди підкидають пряники в небо. Чиє частування злітає вище за решту, той буде здоровий протягом усього року. Завдяки цій прикметі пряники називаються «жайворонками».

День весняного рівнодення. Ворожіння

Раніше при випіканні пряників-жайворонків дівчата клали в сире тісто дрібні предмети. Кожен з них мав своє пророкування. Наприклад:

– перстень – готуйся до весілля;

– цвях – буде привід для смутку;

– монета – будеш жити в достатку;

– ключ – спадок, прибуток, станеш власником нового житла;

– намистина – незабаром настане довгоочікувана вагітність;

– ґудзик – чекають численні обнови;

– сережка – до зустрічі із коханою людиною.

Увечері кожен по черзі брав по одному прянику і ламав. За знайденим предметом і визначали майбутнє.

Нагадуємо, Українцям пророкують холодну пізню весну

На сході чи заході сонця в День весняного рівнодення можна провести ритуал на благополуччя. Для цього необхідно приготувати дві свічки – білого і чорного кольору. Вони будуть символізувати світло і темряву. Також знадобиться горщик із землею і насіння, попередньо розмочене у воді. Запаліть свічки, поруч із собою розташуйте горщик і насіння.

Сконцентруйтеся і починайте подумки розповідати насінню, яке життя ви хочете мати, що прагнете змінити у своїй долі. Якомога чіткіше візуалізуйте образ свого щасливого життя. Потім посадіть насіння в землю і полийте водою. У міру того, як насінини проростатимуть, ваше життя, за переказами, почне змінюватися в бажаний бік.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему