Відео

Аваков заговорив українською, і це нагадує «азірівку» (відео)

Аваков заговорив українською, і це нагадує «азірівку» (відео)

Набрання сили законом про мову змусило главу МВС зректися свого «слобожанського діалекту».

Відучора в Україні набрав сили закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Нові норми поширюються на всіх громадян, із рядовими і високопоставленими чиновниками включно. І схоже, найбільший дискомфорт нині із цього приводу відчуває міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, якого змінене законодавство змусило перейти із російської на українську.

Главу МВС і до того намагалися змусити спілкуватися українською. Та він мав досить оригінальний «контраргумент»: свою російську називав «слобожанським діалектом», мовляв, харківська російська мова докоріння різниться із московським варіантом.

«Я щиро вважаю, що патріотизм не полягає в тому, щоб проводити якісь мовні люстрації. Я думаю, що чим природніше розвиватиметься ситуація з повагою до української, тим швидше буде досягнута ціль. Як тільки ми перетинаємо грані і починаємо форсувати,це дає протест. І ми повинні поважати тих наших громадян, які звикли читати, думати і висловлювати думки російською мовою. Я називаю його слобожанським, адже харківська російська відрізняється від московської російської. Виходячи із цього, я вважаю, що 20-30 років – це хороший термін для того, щоб ми це питання взагалі забули», – розмірковував тоді міністр.

Та тепер йому довелося покинути свій «слобожанський діалект» і таки заговорити державною. Так, Аваков забалакав українською на засіданні Кабінету Міністрів, яке проходило 17 липня. Відзначимо, що доповідь глави МВС дуже нагадувала знамениту «азірівку» глави КМУ часів Януковича.

Все про: Україна, Політика
В тему