В центрі уваги

Для Кіри Миронюк перехід митниці з дитиною — це просто

Для Кіри Миронюк перехід митниці з дитиною — це просто

Проходження митниці з маленькою дитиною може перетворитися на справжній виклик. Нетерплячість, довгі черги, незнайоме оточення – все це може викликати у малюка стрес і плач. Як вважає логопединя зі Львівщини Кира Миронюк —  таможня не стане проблемою, якщо підготуватися заздалегідь і озброїтися кількома хитрощами.

 

На що звернути увагу, готуючись до проходження кордону з дитиною

Перш за все, важливо розуміти, що кожна дитина відчуває стан батьків. Якщо вони схвильовані через перевірки, або весь час жаліються один одному, коли вже кордон буде пройдений, ваші діти будуть відчувати себе так само.

— Якось я спостерігала ситуацію, коли мама дитини весь час переживала стосовно службових псів, що використовує Львівський прикордонний загін, вона казала, що вони можуть налякати доньку. Через це і дитина почала хвилюватися, а потім і зовсім розплакалася, — ділиться власним досвідом проходження митниці Кира Миранюк.

Готуватись до цього моменту поїздки фахівець рекомендує ще під час її планування. Якщо дитина старша поговоріть з нею, поясніть що відбуватиметься і чому проходження кордону займає багато часу. Поясніть, що таке митниця, і що там потрібно буде зробити.  Обираючи методи розваг, візьміть до уваги, що кожна дитина індивідуальна. Що спрацює для одного малюка, може не спрацювати для іншого. Тому, спостерігайте за своєю дитиною,  щоб зрозуміти, що її найбільше цікавить і розважає.

Під час очікування можна робити мовні вправи, вчити разом вірші, грати в логічні ігри, дивитись книжки. Авжеж вони мають бути цікавими. Це не має бути Кобзар Шевченко, краще дозвольте дитині те, що зазвичай обмежуєте.

Під час проходження таможні Кира Миронюк також радить мати з собою напої та смаколики. Але зауважте, що вони не мають бути з великою кількістю цукру. Оскільки це лише підвищить активність дитини, а за умови, що кордон перетинається в ночі, це також  підвищить знервованість маленького мандрівника.

Якось я їхала до Польщі разом зі своїм учнем на ім’я Кирило та його мамою Оксаною. На таможні хлопчик почав нервувати і намагався привернути увагу мами різними витівками, на що пані Оксана лише сердилася. Я вчасно взяла справу в свої руки і запропонувала Кирилові перетвори все на гру і це дуже дієвий метод, — наводить приклад Кіра Миронюк.

Як перетворити проходження митниці на гру?

Аби зробити з проходження таможні справжню гру можна запропонувати дитині шукати цікаві предмети на стрічці багажу, або рахувати кількість людей (або тваринок), які проходять через митницю. Можна шукати різні цифри або кольори, рахувати скільки раз хтось буде казати певне слово, наприклад “митниця”.

Запропонуйте дитині зробити мовленнєві вправи, наприклад розказати про свою подорож використовуючи слова з певними звуками. Підбираючи слова, вона відволочеться та час пройде швидше. Якщо малюк опирається запропонованій грі, не треба наполягати, придумайте іншу, або нехай дитина сама вигадає правила гри. Ще один варіант — нехай дитина складе перелік того, що хоче зробити під час поїздки або коли повернеться до дому. Це допоможе відволікти її під час проходження черги або очікування перевірки митного контролю.

Використання гаджетів Кіра Миронюк вважає екстреним варіантом, адже не завжди ними можна користуватися на кордоні. Якщо дитина звикла до планшетів або телефонів, використовуйте їх з розумом. Завантажте улюблені ігри, мультфільми або книги. Встановіть таймер, щоб дитина знала, скільки ще часу залишилося чекати.

Як зазначає логопединя Кира Миронюк, таможня — може сильно виснажити, тому якщо ви їдете з кимось, домовтеся про розподіл обов’язків та не зволікайте попросити про допомогу оточуючих.

Пам'ятайте, що найголовніше – це зберігати спокій і позитивний настрій. Якщо ви будете спокійні, то й ваша дитина буде відчувати себе більш розслаблено. І, звичайно, не забувайте про те, що митниця – це лише тимчасова перешкода, яка допоможе вам потрапити до місця вашого відпочинку.

Про що варто пам’ятати під час проходження таможні з дітьми

Доволі часто буває, що під час поїздки дитина може підхопити різні вірусні захворювання, також не є виключенням перегрів або зневоднення під час спеки. Стурбовані перевірками митників батьки можуть не помічати стану малюка. Як зауважує логопед Кира Миронюк, іноді треба просто видихнути і звернути увагу на свою дитину, адже можливо питання не лише в очікуванні.

Якщо ви відчуваєте, що самі нервуєте, зробіть дихальні вправи, закрийте на декілька хвилин очі і відпустіть власну роздратованість. Адже вже зовсім скоро  подорож продовжиться і ви зможете насолодитись відпочинком.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему