Поради

7 звичок, які наближають ваш інфаркт

7 звичок, які наближають ваш інфаркт

Згідно з останніми медичними дослідженнями, ряд захворювань, в тому числі і серцево-судинні, стрімко молодіють. Це не може не викликати занепокоєння, навіть якщо зараз ви вважаєте, що у вас або ваших близьких немає ніяких передумов до розвитку інфаркту. Деякі фактори ризику, наприклад, спадковість або вік, ми не можемо контролювати. Однак є ряд повсякденних звичок, на перший погляд, цілком невинних, які можуть виявитися потенційно фатальними, так як кожна з цих звичок збільшує ризик розвитку інфаркту. Що ж шкодить нашому серцю найсильніше?

Лікар-кардіохірург Григорій Есіон - про фактори ризику, які ви повинні знати.

  1. Звичка курити. Куріння - один з найсерйозніших чинників ризику серцевих захворювань. На частку цієї звички припадає майже третина смертей, пов'язаних з серцевими захворюваннями. Навіть одна затяжка викликає спазм судин, який в поєднанні з іншими факторами (наприклад, літнім віком) може викликати інфаркт або інсульт. Кожен раз, коли ми вдихаємо тютюновий дим, в організм потрапляє більше 5000 хімічних речовин, багато з яких шкідливі для здоров'я. Однією з цих хімічних речовин є окис вуглецю, яка знижує кількість кисню в крові, що шкодить нашому серцю. Під курінням ми маємо на увазі використання не тільки звичних всім сигарет, але і сучасних альтернатив - вейпів, електронних сигарет і т.д. Все це не можна назвати здоровою альтернативою. Кращий спосіб уникнути шкоди куріння - кинути курити.
  2. Звичка приймати свою зайву вагу як даність. Ожиріння в області живота особливо небезпечно для серця. Виміряйте свою талію, і якщо вона більше 88 см (у жінок) і 100 см (у чоловіків), ви перебуваєте в зоні ризику. Перестаньте вважати свою зайву вагу нормою, почніть худнути. Навіть невелика втрата ваги корисна для серця.
  3. Звичка регулярно пити алкоголь. Вживання алкоголю негативно впливає на здоров'я вашого серця. Алкоголь підвищує кров'яний тиск і завдяки своїй калорійності веде до підвищення рівня тригліцеридів - найбільш поширеного типу жиру в нашому тілі. У свою чергу, ці два фактори підвищують ризик розвитку захворювань серця. Навіть один келих вина або пива призводить не тільки до порушення обміну речовин, але і до того, що, випиваючи, ми починаємо безконтрольно закушувати, споживаючи при цьому не найкорисніші продукти. Для багатьох алкоголь - це ще й привід викурити сигарету, тому в комплексі, навіть один келих вина загрожує ризиками для серцево-судинної системи.
  4. Невміння реагувати на стрес. Стресу не уникнути в сучасному житті, але можна навчитися правильно на нього реагувати. Стандартна реакція на стрес веде до підвищення артеріального тиску, яке є одним з головних факторів ризику розвитку інфаркту. Навчившись справлятися зі стресом, ви значною мірою убезпечите себе і від ризику отримати серцевий напад. Прагнути до того, щоб повністю відгородити себе від стресу, не потрібно. Помірний стрес завжди був в житті людини, і в певній мірі він є необхідним тренуванням для серцево-судинної системи. Небезпечним для здоров'я є саме надмірний стрес або постійна, день у день, дія стресових факторів. Уникайте стресових перевантажень і вчіться правильно реагувати на стрес в повсякденному житті.
  5. Звичка ігнорувати регулярні фізичні навантаження. Відсутність регулярної фізичної активності сприяє високому рівню холестерину в крові і ожиріння. Люди, які змогли привчити себе до регулярних помірних фізичних навантажень, мають в тому числі і нижчий кров'яний тиск, і в рази нижчий ризик розвитку інфаркту та інсульту. Останні рекомендації щодо профілактики захворювань та зміцнення здоров'я припускають не менше 2-2,5 годин вправ в тиждень. Вид вправ не так важливий, навіть якщо ви просто ходите 40 хвилин в день, набагато важливіше регулярність.
  6. Любов до снеків і сосисок. Надлишок солі в повсякденному раціоні веде до того, що ми починаємо більше пити. Це створює додаткове навантаження на серцево-судинну систему і веде до підвищення артеріального тиску, що є фактором ризику серцевих захворювань. Контролювати солоність страв нескладно. Готуючи будинку, залишайте їжу трохи недосоленной. Так ви вб'єте відразу двох зайців: скоротите щоденне споживання солі домочадцями і привчите їх їсти слабкосолену їжу. Однак важливо пам'ятати, що більшу частину солі ми споживаємо з переробленими, готовими продуктами. В їх число входять консервовані овочі, м'ясні напівфабрикати, чіпси та інші солоні закуски. Необхідно строго обмежувати і контролювати споживання таких продуктів харчування. Правило, яким варто слідувати: їсти не більше 1500 мг солі в день.
  7. Звичка ігнорувати симптоми. Остання звичка в нашому списку, але далеко не остання за значимістю, коли мова йде про ваше життя. Як часто ви звертаєтеся до лікаря, відчувши нездужання або біль? Як часто ви сподіваєтеся, що «поболить і саме пройде»? Знання симптомів серцевого нападу може врятувати вам життя. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим більше шансів обійтися без будь-яких серйозних наслідків для здоров'я. Найбільш поширеними ознаками інфаркту є біль або дискомфорт в центрі або лівій частині грудей, які тривають більше декількох хвилин або які проходять і повертаються знову, відчуття слабкості, запаморочення або непритомність, біль або дискомфорт в щелепи, шиї або спині, біль або дискомфорт в одній або обох руках або плечах, а також задишка.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Здоров'я, Лікарі, захворювання
В тему