Поради

Коли лаванда небезпечна для здоров’я

Коли лаванда небезпечна для здоров’я

Чи знаєте ви, що лаванда - це не тільки засіб від молі і ефірна олія? Чай з лаванди, відвари з лаванди, лавандовий мед, лавандове молоко – це далеко не весь перелік застосування лаванди.

Детально розповідаємо про користь цієї вічнозеленої рослини.

У Стародавній Греції висушеними і підпаленими пучками лаванди обкурювали житло для додання йому квіткових пахощів. А на Сході, на підприємствах зі скрупульозною і тонкою роботою, особливо де багато жінок, періодично розсипають лаванду для зняття нервової напруги. Справа в тому, що рослина має корисний хімічний склад, завдяки якому і досягається терапевтичний ефект.

Хімічний склад лаванди

Основний діючий компонент, який приносить користь людському організму, - це ліналоол. Речовина міститься в листі, стеблі, суцвітті. Об’єм вмісту ліналоолу – близько 60% від усього об’єму ефірних олій.

Інший компонент рослини – цинеол. Його використовують в приготуванні багатьох лікарських препаратів від кашлю, адже сполука має відхаркувальну дію. Крім того, цинеол забезпечує антисептичний ефект.

За рахунок вмісту в лавандових квітках гераніолу і борнеолу створюється аромотерапевтична дія. Вміст в рослині кумарину, при використанні засобів на основі лаванди, забезпечує пригнічення розвитку мікробів і комах. З цієї причини настої і відвари активно застосовують в лікуванні педикульозу і глистових інвазій.

Приблизно 10-12% складу рослини припадає на дубильні речовини. Такі допомагають боротися з вірусними та бактеріальними процесами у верхніх дихальних шляхах. Настої і відвари використовують для полоскання горла і ротової порожнини, що створює захисну оболонку на слизовій, зупиняючи прогрес запального процесу.

Користь і шкода лаванди

Знаменитий доктор Паркінсон називав цю рослину засобом від всіх хвороб голови і мозку. Але область застосування лаванди в медичних цілях набагато ширша:

  • її часто рекомендують як заспокійливий засіб;
  • вона допомагає в боротьбі з безсонням і істерикою;
  • діє як знеболююче при головних болях і мігрені;
  • має жовчогінні властивості;
  • здатна нормалізувати роботу печінки і жовчного міхура;
  • благотворно впливає при аритміях і тахікардіях;
  • корисна гіпертонікам;
  • сприяє зміцненню імунітету;
  • використовується як антисептик;
  • застосовується як спазмолітичний засіб.

Застосування препаратів на основі квіток і листя не мають медичних протипоказань. Єдине протипоказання – особиста непереносимість. Обережно потрібно використовувати лаванду під час вагітності. Не рекомендується також комбінувати з йодом і залізом.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: здоровий спосіб життя, Здоров'я, Лікарі, косметика, Поради
В тему