Поради

П’ять запорук здорового сну

П’ять запорук здорового сну

Дотримуючись простих правил, можна виспатися вночі та почуватися бадьорим увесь день.

Якісний сон дуже важливий для здоров’я людини. Якщо є його дефіцит, то виникають проблеми з концентрацією уваги, перепади настрою, тяжкість в голові і слабкість в м’язах, пригнічений загальний психічний стан. І це тільки верхівка айсберга! При тривалому недосипі виникає серйозні проблеми з цілою низкою органів, пише Ukrhealth.

Гаджети на полицю

Соцмережі, перевірка пошти, читання стрічки, іграшки на смартфоні – все це здається на перший погляд невинними речами, але наш мозок так не думає. Згубний вплив комп’ютерів і гаджетів на сон довели багато вчених. Наприклад, фахівці Національного фонду сну (США) з’ясували, що світло від сучасної техніки посилає в головний мозок людини сигнали, які не дають йому перейти в режим сну. Вчені рекомендують відмовитися від перегляду телевізора, використання смартфона або планшета хоча б за 30 хвилин до сну.

Світло геть

Темрява – це головна умова якісного сну. Справа в тому, що саме у відсутності освітлення виробляється мелатонін, який і допомагає людині нормально заснути і добре відпочити, а організму відновитися. Але, якщо темряви немає, починаються проблеми, які ви відчуєте на собі. Крім того, вчені довели, що в спальні час від часу варто робити перестановку. Невідомо чому, але це теж благотворно впливає на сон.

Важливий ритуал

Коли людина маленька, то перед сном вона проходить низку ритуалів. Її купають, дають молока, читають книжку, цілують на ніч. І все це допомагає малюкові заснути. Але коли ми дорослішаємо, то старі ритуали втрачаємо, а нові не заводимо, а виявляється це важливо! Фахівці радять готуватися до сну. Відвідати ванну, почитати трохи книгу, позайматися йогою. За ритуали зійдуть і підготовка одягу на наступний день або розмова з близькими. Найголовніше-робити одне і теж щовечора і привчити мозок. Це допоможе йому готуватися до сну заздалегідь.

Матрац має значення

Матрац відіграє велику роль в якості сну. На жаль, люди звикли економити і часто не змінюють речі, поки вони стануть зовсім непридатними. 20 років спати на одному матраці і намагатися виспатися – це фантастика. Міняти матрац потрібно не рідше раз на десять років, оптимально – в сім.

Крім того, дуже дешеві сучасні матраци добра не роблять. А, між тим, вчені з Гарварду встановили, що для дорослих людей підходять матраци середньої товщини і жорсткості. Проте, підбирати матраци потрібно все-таки орієнтуючись на власні відчуття.

Важливі нюанси

Щоб сон був правильним і міцним, дотримуйтеся правила: провітрюєте кімнату за півгодини до сну, за 1-2 години не п’єте каву і чай, спите хоча б 7 годин на день. Крім того, якщо вам заважає спати світло або шум, то використовуйте маску для сну і беруші.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сон, здоровий спосіб життя
В тему