Чим захоплює школярів наймолодший заслужений учитель України
У 29-річного Романа Романчука всього шість років педагогічного стажу, а він уже до Дня Незалежності отримав «Заслуженого вчителя України» і став наймолодшим серед педагогів, які здобули це звання.
Про це йдеться у газеті «Твій вибір».
– Я зі шкільних років мріяв стати педагогом, – розповідає Роман Станіславович, який працює у полтавській школі № 20. – Із шостого класу полюбив географію, бо наша вчителька дуже цікаво викладала цей предмет. Найкращі учні ставали її помічниками, і з сьомого класу я часто бував у ролі вчителя. Після дев’ятого класу подав документи до Красноградського педколеджу, закінчив його з відзнакою і вступив до Полтавського педуніверситету на два факультети – історії та географії і технологій та дизайну. Закінчив із відзнакою. Щодо звання «Заслужений вчитель України», то ним удостоюють переможців всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Я не думав брати у ньому участь, але директор школи та колеги переконали. Моїми конкурентами були доволі імениті педагоги. Тим паче, я використовую в роботі штучний інтелект, спеціальні платформи, щоб монтувати яскраві переходи від, приміром, географічної карти до якоїсь віртуальної точки на планеті. Таким чином створюється присутність людини у тому чи іншому місці. Обов’язково використовую музику, бо помагає запам’ятати складний матеріал. Також практикую віртуальне спілкування класу із тими світовими знаменитостями, які жили в давнину. Ви тільки уявіть, як цікаво дітям поставити запитання Христофору Колумбу, і він завдяки штучному інтелекту розповість про свої мандрівки. А тривалість відеоматеріалу – дві-три хвилини.
Педагог каже, школярі майбутніх поколінь потребуватимуть нового формату освіти. Відтак штучний інтелект зможе замінити педагогів.
– Уже нині великий дефіцит вчителів інформатики та іноземної мови, – каже Роман Романчук. – Адже ці фахівці можуть заробити значно більше в інших сферах. Бажає кращого і фінансове забезпечення педагогів. Тому багато вчителів шукають підробітки. Приміром, я ділюся власними методичними розробками на національній освітній платформі «Всеосвіта» і маю від цього дохід.
Що ж до конкурсу «Вчитель року», то в ньому брали участь 490 педагогів. Школа всіляко підтримувала Романа Станіславовича, забезпечила технікою.
– Спершу в конкурсі брали участь 25 вчителів-географів, однак у фінал пройшли 11-ть, – згадує Роман Станіславович. – Після першого етапу я посів третє місце, після наступного – друге. А остаточно перемогу мені подарував відкритий урок у Тернополі.
Перемога педагога порадувала колег, школярів, батьків. Дорослі тішаться, що дітей навчає заслужений вчитель України, що учні радо йдуть до школи.
– Уроки географії – це окрема любов онуків, – каже Варвара Онікова, двоє онуків якої є учнями Романа Станіславовича. – Якби всі педагоги були такими, як Роман Романчук, то наші школярі були б найкращими у світі.
Ксенія Фірковська
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.