Олександр Омельчук: «В своїй «хаті» самі маємо наводити лад, а не чекати допомоги від іноземців»

Чисельність фракції «Укроп» у Волинській обласній раді – 20 депутатів, які працюють як єдина команда однодумців над розвитком Волинської області і над тим, аби люди не виїжджали за кордон і мали робочі місця та повноцінну зарплату у себе вдома. Депутати успішно реалізовують проєкти, відстоюють новостворені та вже існуючі громади.
За цей рік вдалося реалізувати направду грандіозний проєкт – відкриття перинатального центру. «І це не лише заслуга депутатів фракції «Укроп», а й усіх депутатів облради, які єдиним фронтом виступили за те, щоб завершити цей довгобуд. І Ігоря Палиці зокрема. Тепер жінки не лише з області, а й всієї України мають змогу отримати надсучасні послуги і народжувати наше майбутнє в сучасних європейських умовах», – каже депутат Волинської облради, член фракції «Укроп» Олександр Омельчук. Про гострі проблеми і питання області – у розмові з ним.
– Ви є членом постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Які напрацювання в плані збереження озера Світязь, яке катастрофічно обміліло?


– Ми розробили проєкт зі збереження Світязя. Зараз науковці львівського інституту працюють над тим, аби визначити причини його обміління,і обласна рада профінансувала 150 тисяч гривень на ці дослідження. Причин насправді досить багато. У нас рівень підземних вод дуже впав, а Світязь напував себе саме за рахунок підземних і дощових вод. А оскільки останні кілька років влітку немає дощів і відбувається величезне випаровування через спекотне літо, ситуація призвела до того, що ми –на порозі екологічної катастрофи. Це не тільки стосується Світязю, а й озер Волині загалом.
Більше того, Світязь ми розцінювали як одне з джерел наповнення бюджету, бо влітку дуже багато туристів приїжджали. Ще обміління – це наслідок людської діяльності. Тому що там дуже давно не робили меліорації, десятками років не вкладалися кошти в ремонт шлюзів. Думали, що воно все так мине. Тепер вже і Європа побачила, що в нас коїться лихо. Але ми в своїй хаті маємо самі робити порядок, а не чекати допомоги від іноземців.
Ми вже бачили, як почалася війна, всі обіцяли допомогти, а як дійшло до справи – хто допоміг?
– Щодо екології… Гострим є питання утилізація решток виробників тваринництва, які забруднюють навколишнє середовище, викидаючи свої відходи деінде…
– Так, це дійсно проблема. В нас в області дуже багато сільськогосподарських підприємств, які мають свої птахокомплекси, свиноферми, розводять велику рогату худобу. У депутатів виникло питання, куди вони дівають рештки, бо падіж є завжди, без цього ніяк. І ми бачимо, як сьогодні «Пан Курчак» викидає свої мертві кури у полях. Бачили ми і «ріки крові» від Володимир-Волинської птахофабрики. Але питання: де екологічні служби? Підприємства повинні вкладати гроші, аби утилізувати відходи. Але їм дешевше отруювати людей і знищувати населені пункти. І це при тому, що в нашій державі більше від мільйона людей стоять на обліку як онкохворі. Це ж величезні цифри!
– Щодо онкохворих... Обласна рада прийняла програму стосовно допомоги хворим на рак людям. Скільки грошей планується виділити на неї?
– Так, цього року ми проголосували за програму з онкології. На неї будуть виділені150 мільйонів: це і просвітницька робота, і закупівля обладнання, і безкоштовне виділення медикаментів. Це дуже велика допомога, адже нині люди, які мають цю хворобу, віддають останню сорочку, аби лиш мати змогу лікуватися.
– Проблема, яка не вирішується хтозна скільки років: розкрадання піску і несанкціонована вирубка лісів…
– Щодо розкрадання піску... Будівництво іде повним ходом, а ми маємо лише кілька кар’єрів. І коли людину ловлять на гарячому, то штраф – усього 170 гривень. Це ж смішно. Людині вигідніше вкрасти, виходить. Потрібно на законодавчому рівні посилювати покарання.
Щодо тотальної вирубки лісів… Ліси затримують ґрунтові води. Якщо сьогодні з гелікоптера піднятися і подивитися, то наші ліси перетворюються у пустелі. Людська недбалість і жага до наживи породили такі наслідки.
– Неодноразово депутати від облради зверталися в прокуратуру та СБУ щодо дерибану землі Держгеокадастром. А «віз» і нині там, так?
– Держгеокадастр – найкорумпованіший держорган в нашій державі. Ми знаємо, який був резонанс щодо розкрадання землі в Маневичах та на Світязі, коли на підставних осіб з Львівської області оформляли наділи. Ми, як депутати, неодноразово зверталися в прокуратуру, в СБУ. Але все покрито темрявою. Когось звільняють, когось ловлять, але ніщо не змінюється.
Я думаю, що сам Держгеокадастр взагалі не потрібен, землю потрібно передати новоствореним громадам. Бо їм тільки надали 1/3 землі, адже Держгеокадастр ще не всі ласі шматки урвав. Уявіть тільки, біля самого озера Світязь вся державна земля перейшла у приватні руки. А можна ж там було побудувати будинки, санаторії, залучити інвестиції і наповнювати бюджет. Ось така жадібність до поживи створює проблеми для нас всіх. А коли потрібно формувати бюджет, його немає з чого формувати.
– Депутати обласної ради відстояли підприємство ДП «Волиньторф», яке за вказівкою минулої влади з Києва планували просто закрити? Чи працює воно зараз на повну потужність?
– Так, цьогоріч ми відстояли збереження ДП «Волиньторф», яке в нас є стратегічним. В області дуже багато є комунальних і державних закладів, які потрібно отоплювати. А газ нині дуже дорогий. Минуле керівництво держави хотіло це підприємство знищити. І хоч проти нас багатьох були заведені кримінальні справи, визивали на допити в СБУ, але ми не здалися і відстояли це підприємство. І разом з тим зберегли 410 робочих місць.
– Ще одне стратегічне підприємство області КП «Волиньприродресурс». Раніше воно не могло працювати, бо Київ усіляко блокував його роботу, а тепер саме населення мало не лягає під техніку підприємства. Чому такий супротив у людей?
– Дійсно, «Волиньприродресурс» досі не може повноцінно запрацювати. Бо ті люди, які самі нелегально видобувають бурштин, починають підбурювати населення. Ми знаємо, наскільки критичною є ситуація з нелегального видобутку у Рівненській області. Я не хочу, щоб у нас, на Волині, було так само. Потрібно, щоб не одна людина з того мала прибуток, а вся громада. Щоб ми мали кошти на дороги, освіту, медицину.
– Щодо альтернативи поховання – крематорію, Луцьк уже задумується над цим питанням. Як щодо Волині загалом?
– Гостро це питання в області ще не стоїть. Якщо говорити про великі міста, то в них вже давно це налагоджено. Наша Волинь дуже релігійна, і наші люди звикли, що ховати потрібно в землю, а не спалювати. Тут ще потрібно працювати з людьми, що це насправді потрібно. Я думаю, що крематорій таки з часом буде встановлений.
– Щодо будівництва доріг... Багато роботи було зроблено цьогоріч в цьому плані, яка дорога на ремонт на часі?
– Ми завжди відстоювали питання будівництва доріг. Був проєкт на цей рік, і було виділено 750 мільйонів на будівництво доріг на Волині. Ще ми мали кошти з перевиконання від митного експерименту, тепер його вже забрали. Але ми за ці гроші зробили дорогу Володимир-Волинськ – Луцьк. Це гарна і сучасна дорога. На часі дорога – Луцьк – Любешів. Вона у вкрай жахливому стані. І там потрібен капітальний ремонт.
– Відкриття ринку землі – ваша думка з цього приводу?
– Це резонансне питання насправді. Депутати облради не підтримали його в запропонованій редакції. Ми написали відповідне звернення до уряду. Я розумію так: коли сюди зайдуть іноземці, то ми в майбутньому матимемо «коліївщину». І ми проти, аби в нас створювали колонію, робили людей рабами і спонукали виїжджати звідси. Все-таки земля має бути для українців і не більше від 500 гектарів у одні руки. В такий час, коли є зубожіння населення, немає кредитування, а якщо є, то до 20 %, то як можна конкурувати з іноземцями?
БІЛЬШЕ ПРО ВІДОМИХ ТА ЦІКАВИХ ЛЮДЕЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ» В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!
Спілкувалась Ірина Бура
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.