17 Листопада 2017
Новини

У Ковелі покажуть документальну стрічку про Голокост

У Ковелі покажуть документальну стрічку про Голокост

Книгарня «Є» та Альянс Франсез спільно організовують перегляд фільму «Тим, що прийдуть після нас» (Франція, 2013 р., 53 хв) мовою оригіналу з українськими субтитрами та дискусію за участю головної героїні фільму Єви Бюшвальд.

Захід відбудеться у неділю, 19 листопада. Початок – о 18.00.

Як повідомляють організатори, лучан, а також ковельчан та єврейські громади на Волині запрошують на розмову з француженкою Євою Бюшвальд, яка має ковельське коріння та важку родинну історію, яка розгорталася на фоні міста під час Другої Світової.

Через сімдесят років після Голокосту Єва Бюшвальд приїздить до Ковеля – рідного міста її родичів по лінії матері.

«Разом із нею ми здійснимо цю подорож, то поринаючи у минуле, то повертаючись до сьогодення, спілкуючись із живими та згадуючи померлих. Ми вирушимо на пошуки її двоюрідного діда, вбитого німцями у 1942-му році. Це розслідування проведе нас слідами ковельських євреїв туди, де вони жили, і туди, де їх було вбито. У Ковелі не залишилося сьогодні жодного сліду їхнього перебування, жодної ознаки, яка б нагадувала про скоєні в цьому місті злочини. Чи не забув Ковель «своїх євреїв»?», - йдеться в повідомленні організаторів.

Друга світова війна мала вкрай нищівні наслідки для України, особливо для єврейської громади: близько півтора мільйони євреїв було вбито, більшість із них загинула від куль айнзатцгруп (мобільних каральних загонів),підрозділів Ваффен-СС, німецької поліції та місцевих колаборантів. Крізь призму історії одного містечка, яке, здається, забуло своїх померлих, автори стрічки намагаються оживити пам’ять про українських євреїв.

Показ фільму відбувається в рамках Фестивалю «Місяць документального кіно», який проводиться Францією в різних країнах світу.

.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему