16 Квітня 2024
Новини

Київський прокурор оселився в котеджі за 18 мільйонів - ЗМІ

Київський прокурор оселився в котеджі за 18 мільйонів - ЗМІ

У котеджному містечку, справою якого займалась його ж прокуратура, оселився відповідальний за екологічний напрямок прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк.

Вартість будинків тут стартує з 18 мільйонів гривень. Про це відомо із розслідування Bihus.Info

Йдеться про котеджне містечко "Вітаград", що розташоване в Ходосівці, за 7 кілометрів від Києва. Восени 2021 року суд арештував низку земельних ділянок, в тому числі і у "Вітаграді", через нібито земельні і природоохоронні проблеми. Втім, вже за рік той самий суд "передумав" і скасував арешт. В матеріалах суду є посилання на лист Київської обласної прокуратури, відповідно до якого було недостатньо доказів, які б свідчили про порушення природоохоронного законодавства на вказаних ділянках.

Через пів року після цього в котеджному містечку оселився Олександр Гуцуляк, відповідальний за екологічний напрямок прокурор все тієї ж обласної прокуратури. Чоловік заїхав в двоповерховий котедж площею 180 квадратних метрів. За даними забудовника, маєток такої площі тут коштує нині близько 18-19 мільйонів гривень.

Тоді, ж у травні 2023-го, Гуцуляк пересів і на нове авто – BMW X5 2022 року випуску. І ділянки під маєтком, і авто записані на батька прокурора.

В розмові з журналістам Гуцуляк переконував, що його робота в прокуратурі ніяк не пов’язана з переїздом у “Вітаград”. А ще, що маєток не купувався, а будувався, бо батько нібито придбав лише земельну ділянку:

“Будинок ніхто не купував, а будували. По-друге, будинок батька. Він купив ділянку і відповідно будував будинок”. 

Іронічно, але за декларацією Гуцуляка майже 9 соток в дорогій пристоличній Ходосівці батькові обійшлися у менше, ніж 200 тисяч гривень. Стільки нині тут коштує одна сотка. Окрім цього, прокурор заявив, що будувати маєток почали на початку 2023-го, а заїхав він вже влітку того ж року. Втім, відповідно до аерознімків сервісу ЛУН та Google Earth Pro, будинок, у якому мешкає прокурор, почали будувати ще восени 2021, а навесні 2022 він вже був готовий. Олександр Гуцуляк в розмові з журналістами пояснив це “магією”.

Батько прокурора, Віктор Гуцуляк, розповів журналістам вже іншу історію. Чоловік каже, що ділянку купив ще у 2021-му, але не оформлював, а “домовився із забудовником”. При цьому, синові, який в результаті там і оселився, він нібито нічого не розповідав. Тоді ж нібито і почав будівництво. Також чоловік каже, що займається бізнесом і може собі це дозволити:

“Мені 63 роки. Я можу собі дозволити в будь-якому куточку України купити земельну ділянку”.

Зважаючи на те, що батько Гуцуляка в останній час став також власником ще двох квартир (у Києві та в Ірпені) і спираючись на вартість маєтків від забудовника (плюс, на реальну ціну землі в Ходосівці), то, за даними журналістів, офіційного заробітку батька прокурора за останні роки було б недостатньо для придбання і нерухомості, і нової автівки. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: прокуратура, гроші, київ
В тему