4 Червня 2023
Новини

Як платити за світло менше та зекономити на електроенергії

Як платити за світло менше та зекономити на електроенергії

Починаючи від 1 червня 2023 року, населення буде сплачувати єдиний тариф у розмірі 2,64 гривні за кіловат-годину. Зросте також вартість розподілу світла приблизно на 25—50%.

При таких обставинах платіжки за електроенергію зростуть на кілька сотень гривень.

Збільшення тарифу до 2,64 гривні за кіловат має допомогти забезпечити стабільну роботу енергосистеми. Спочатку планувалося підвищити ціни до 2,88 гривні за кіловат-годину, але уряд змінив рішення на користь мінімального тарифу. Таке зростання тарифу на електроенергію призведе до значного збільшення вартості платіжок за світло для населення, сума підвищення в середньому складатиме до 250 гривень.

Як платити за світло менше

Щоб зекономити уряд пропонує населенню перейти на багатотарифний облік.  Як зазначають в Кабінеті міністрів України зекономити на світлі українці можуть за допомогою двозонних та тризонних тарифів.

Відповідно до цих тарифів, вартість електроенергії залежатиме від часу споживання. У пікові години споживання електроенергії вартість буде нараховуватись за повним тарифом, а в  не пікові години вона може бути набагато дешевшою.

Двозонні тарифи передбачають:

  • З 23:00 до 7:00 - 1,32 гривні за кіловат-годину (50% від повного тарифу).
  • З 7:00 до 23:00 - 2,64 гривні за кіловат-годину (повний тариф).

Тризонні тарифи:

  • З 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00 - 3,96 гривні за кіловат-годину (150% від повного тарифу).
  • З 7:00 до 8:00 та з 11:00 до 20:00 - 2,64 гривні за кіловат-годину (повний тариф).
  • З 23:00 до 7:00 - 1,06 гривні за кіловат-годину (40% від повного тарифу).

Як перейти на багатотарифний облік, щоб зекономити на тарифах

Щоб перейти на багатотарифний облік, необхідно подати заяву на веб-сайті місцевого обленерго через онлайн-платформу "Персональний кабінет". Після подачі заяви, на електронну пошту споживача надійде рахунок за оплату переходу на новий облік. Після здійснення оплати, процес переведення на багатотарифний облік займе до 2 тижнів.

Крім того, можна особисто звернутися в Центр обслуговування клієнтів свого міста або за місцем проживання в міський чи обласний район електромереж.

Правила дозволять заощадити до 15% електроенергії

Залишаючи приміщення, завжди вимикайте світло.

Регулярно протирайте лампочки та плафони. Мало хто знає, що пил здатен «з'їдати» до 20% світла.

Використовуйте світлодіодні енергоощадні лампочки.

Боротьба з пилом та брудом на вікнах також допомагає зекономити електроенергію - частіше їх мийте, щоб природне світло потрапляло до приміщення  і не доводилося лишній раз вмикати освітлення.

Щоб зекономити на роботі кондиціонера у спеку,  вночі відчиняйте вікна, а вдень їх завішуйте.  Відчинені вночі вікна допоможуть знизити температуру, а завішені вдень штори —  збережуть прохолоду.

Регулярно розморожуйте холодильник. Якщо на стінках пристрою утворюється лід та сніг, це підвищує його енергоспоживання на 15-20%. Також не ставте в холодильник гарячі страви. У такому разі, щоб підтримати задану температуру, холодильник витрачатиме набагато більше електроенергії.

Повністю відключайте побутову техніку від мережі. Такі прилади, як телевізор, мікрохвильова піч, електрочайник працюють  у фоновому режимі, тобто витрачають електроенергію, навіть коли ними не користуються.

Не залишайте комп’ютер у режимі очікування на цілий день чи ніч. В такому стані його можна залишати, якщо ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин.

За можливості використовуйте прилади із позначками «А» або «А+», які  допоможуть заощадити до 30-50% електроенергії.

Переведіть бойлер на економний режим. Важливо своєчасно виконувати техобслуговування пристрою.

Побутові прилади, що стоять близько один від одного, накопичують електроенергію, забезпечте оптимальну відстань між ними.  Холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї.

Нарешті влітку спробуйте прати в холодній воді, для цього зараз існує безліч спеціальних засобів.  Таким чином ви зможете запобігати вицвітанню одягу та заощадите на електроенергії.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, електроенергія, економіка, тарифи
В тему