20 Червня 2022
Новини

ВРУ ратифікувала Стамбульську конвенцію

ВРУ ратифікувала Стамбульську конвенцію
Стамбульську конвенцію щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами ратифікувала Верховна Рада.

Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк та Андрій Осадчук.

«За» проголосували 259 депутатів, проти — лише 8.

Президент Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про ратифікацію Конвенції 18 червня. Наприкінці січня 2022-го друга петиція з вимогою ратифікувати документ набрала необхідну кількість голосів і президент на неї реагував. Зеленський обіцяв, що після доопрацювання МЗС низки документів Конвенцію ратифікує Верховна Рада.

Зазначимо, що за даними УП, вимога ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак понад 10 років не могла її ратифікувати.

Важливість конвенції у тому, що це — перший міжнародний юридично обов'язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і упродовж війни.

Цей документ встановлює кримінальну відповідальність за насильство проти жінок. У низці статей її автори конкретизують, про які форми насильства йдеться: це не лише сексуальне й фізичне — ще психологічне, економічне, примусовий шлюб, примусовий аборт або стерилізація, каліцтво жіночих геніталій, «злочини, вчинені в ім’я так званої честі», переслідування.

Як повідомили нам у Національній соціальній сервісній службі України, у 2021 році органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували більш як 284 тисячі звернень про вчинення домашнього насильства. Найбільше звернень про насильство в сім’ї надходило від жінок — 233 210. А найчастіше їх фіксували у Києві (36 114 звернень), у Дніпропетровській (24 174) та Львівській (21 198) областях.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: вру, жінки, Україна, євросоюз
В тему