1 Лютого 2022
Новини

Українці будуть більше платити за комуналку: чого чекати

Українці будуть більше платити за комуналку: чого чекати

В Україні тарифи на основні комунальні послуги з 1 лютого не підвищувалися, проте все ж доведеться більше заплатити за рахунками цього місяця.

Незабаром прийдуть перші платіжки за січень, у яких позначиться зростання тарифів із початку року. Також на суми вплине холодна погода, - пише obozrevatel.

Що саме і як подорожчало.

 • Тарифи на газ

Залежно від постачальника ціна на газ як товар у лютому 2022 року для українців становитиме 7,7–11,99 грн за куб. Газзбути встановили тарифи ще у квітні-2021 і з того часу не мають права їх підвищувати до травня 2022-го, зате можуть знижувати ціни.

Втім, у лютому 2022 року більшість компаній не змінили своїх річних тарифів, лише один газзбут знизив ціну з 8,1 до 7,7 грн за кубометр. Наразі ціни нижче 8 грн за куб до травня встановлені у 38 компаній.

Платіжки за лютневими тарифами українці отримають у березні. А ось у лютому прийдуть платіжки за січень. У них відіб'ється підвищення плати за доставку газу, яке відбулося 1 січня.

Абонплату на газ підвищила більшість облгазів. Наприклад, клієнти "Чернівцігаз" замість 2,136 грн за доставку кожного кубометра мають сплачувати 2,568 грн.

 • Тарифи на опалення

Ціни на опалення та гарячу воду залежать від вартості газу. Вони, ймовірно, не змінюватимуться до кінця опалювального сезону, тобто до травня 2022 року. Проте платити за опалення все одно доведеться більше. Причина – січень виявився холодним місяцем із відносно великою кількістю морозних днів.

Така ситуація повторюється рік у рік, нагадує голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Минулого року ціни на опалення також обіцяли не піднімати, але у лютому "Київтеплоенерго" нарахували високі платіжки через морози. Оскільки морози тільки-но починаються, за словами експерта, не виключено, що ситуація може повторитися.

 • Тарифи на воду

Розцінки водоканалів з 1 лютого не змінилися, проте на українців чекають платіжки за новими тарифами, які почали діяти з 1 січня. Тоді тарифи на воду підвищили на 45 водоканалів.

 • "Київводоканал" – із 25,38 до 30,384 грн за куб;

 • "Тернопільводоканал" – з 30,024 до 36,696 грн за куб;

 • "Дніпроводоканал" – з 25,284 до 31,356 грн/куб.

А найдорожча вода опинилася у Запоріжжі (54,63 грн/куб. за саму воду та водовідведення), Умані (47,92 грн) та Бердянську (47,56 грн). На сайті Нацкомісії у сферах енергетики та комунальних послуг можна ознайомитись з повним списком тарифів.

 • Тарифи на електроенергію

За "світло" українці продовжать платити за фіксованим тарифом, який діє до 30 квітня 2022 року. Вартість одного кіловата в ньому залежить від загального обсягу споживання на місяць:

 • при використанні до 250 кВт-годину тариф становить 1,44 грн/кВт-годину;

 • більше 250 кВт-година місяць – 1,68/кВт-час.

Кабмін очікує зростання тарифів ЖКГ

В уряді ще у травні минулого року підрахували, як зростатимуть тарифи на комуналку 2022-го. При цьому важливо розуміти, що йдеться лише про офіційні прогнози. Це не означає, що ситуація не зміниться та чиновники не змінять рішення. Отже, згідно з офіційним прогнозом:

 • газ подорожчає на 10-16% (до 8,69-9,1 грн за куб);

 • вартість електроенергії не збільшиться;

 • вода подорожчає на 11%;

 • опалення подорожчає на 6% (у Києві, наприклад, до 33,7 грн за куб).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, комунальні послуги
В тему