8 Січня 2022
Новини

Ринок праці-2022: хто буде затребуваний та як зміняться зарплати

Ринок праці-2022:  хто буде затребуваний  та як зміняться зарплати

В Україні  у 2021 ринок праці переживав відновлення. Серед найбільш затребуваних були фахівці сфери IT, які разом із топменеджерами можуть розраховувати на найвищі зарплати.

Хто буде найбільш затребуваним на ринку праці?

Професії, які були найбільш затребувані минулими роками, зберегли свою популярність у 2021-му і будуть актуальними й надалі. За даними кадрового порталу grc.ua, крім уже відомих ІТ-фахівців в Україні матимуть попит:

  • медики та фармацевти;
  • фахівці з продажу та, зокрема, менеджери з продажу B2B;
  • фахівці у сфері логістики та транспорту;
  • маркетингу та PR;
  • працівники фінансового сектора.

"Протягом минулого року найбільше зростання кількості відкритих вакансій показала сфера продажу. Цього року тенденція збережеться. За рахунок продуктового ритейлу та розвитку e-commerce буде продовжуватися збільшення вакансій. Зросте попит на фахівців із закупівель, логістів, працівників call-центрів", – повідомила у відповідь на запит OBOZREVATEL керівниця експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березівська.

Популярні професії у 2022-му

Як розповідає експертка з працевлаштування Валентина Бардадим, на особливу увагу заслуговують також виробництво та агробізнес, адже там буде попит на співробітників різної ланки.

"У цих секторах завжди буде попит не тільки на вузькопрофільних фахівців – технологів, інженерів, розробників, але і на звичайний персонал. Це стосується робочих спеціальностей, де не потрібна вища освіта, і де може працевлаштуватися кожна людина".

Також Бардадим вважає, що після "коронакризових" років розвиватиметься сфера послуг, там відкриються нові напрями, де потрібний буде персонал різної кваліфікації.

Хто і скільки зароблятиме?

За даними Держстату, за 11 місяців 2021-го середні зарплати в країні зросли на 20,7% порівняно з аналогічним періодом 2020-го. Тим не менш, для багатьох громадян це зростання не покриває збільшення витрат на продукти харчування та комунальні платежі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, безробіття, економіка, зарплата
В тему