31 Травня 2021
Новини

В Ужгороді запрацює аеропорт, який не використовували 5 років

В Ужгороді запрацює аеропорт, який не використовували 5 років
В аеронавігаційному просторі Словаччини з 9 вересня набудуть чинності зміни, управління частиною якого делегують Україні.

Це дозволить авіакомпаніям здійснювати посадку на летовищі Ужгорода, - інформують в Міністерстві інфраструктури України.

Український провайдер аеронавігаційних послуг Державне підприємство обслуговування повітряного руху («Украерорух») вперше пройшов сертифікацію за стандартами Європейського Союзу.

Підприємство отримало призначення як провайдера послуг у визначеній частині повітряного простору Словаччини в межах виконання польотів до та з міжнародного аеропорту «Ужгород».

Зараз уряд розпочав фінальний етап підготовки до відновлення польотів на аеродромі. У відомстві кажуть, що триває активна спільна робота «Украероруху», міністерства оборони Словацької Республіки та провайдера аеронавігаційних послуг Словаччини з реалізації заходів технічного характеру.

Міжнародний аеропорт «Ужгород» не працює з 2016 року — відколи сплив термін міжурядової угоди України та Словаччини про спільний повітряний простір. Через розташування аеропорту «Ужгород» під час зльоту та посадки там літаки порушують повітряний простір сусідньої країни.

У вересні 2020 року тодішній міністр інфраструктури України Владислав Криклій і міністр транспорту та будівництва Словаччини Андрій Долежал підписали двосторонню міжурядову угоду про надання авіаційних експлуатаційних послуг українським постачальником цих послуг у певній частині повітряного простору Словаччини (насамперед в аеропорту «Ужгород»).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: ужгород, аеропорти, літак
В тему