Місцева влада пропонує відновити аеропорт «Житомир», який би став альтернативою таким летовищам, як «Бориспіль» та «Жуляни», але на це потрібно близько 20 мільйонів доларів.
Про це повідомила голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Це єдиний в Україні приватний аеропорт, що дозволяє йому уникати державного регулювання цін на аеропортові збори і таким чином пропонувати вигідні пропозиції авіакомпаніям.


Найголовнішою перевагою аеропорту "Житомир" у контексті пасажирських перевезень є його невелика віддаленість від столиці України Києва.
"Безкоштовне перевезення пасажирів від станції метро "Житомирська" може стати значною перевагою в боротьбі за споживача. Введення в експлуатацію аеропорту Житомир дозволить скоротити відстань, яку потрібно подолати жителям обласних центрів до найближчого аеропорту", – пояснила Шуляк.
Після введення в експлуатацію міжнародний аеропорт "Житомир" зможе приймати повітряні судна типу Airbus320, що дає змогу обслуговувати щороку понад 300 000 осіб і 5000 тонн вантажів.
Наразі місцева влада розглядає кілька можливих джерел фінансування. Серед них — пільгові кредити від США; допомога від Світового та Європейського банку реконструкції та розвитку; двостороння допомога на рівні країн у формі грантів, кредитних гарантій, кредитів; приватні інвестиції тощо;
Керівництво Міжнародного аеропорту (МА) "Бориспіль" в Будапешті провело перемовини з представниками європейського лоукостера Wizz Air щодо оперативного запуску авіаперевезень після відкриття повітряного простору.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.