18 Березня 2021
Новини

Марсохід Perseverance записав перші звуки свого пересування Червоною планетою

Марсохід Perseverance записав перші звуки свого пересування Червоною планетою

Марсохід NASA Perseverance вперше записав звуки їзди по поверхні Марса: удари і гуркіт шести металевих коліс робота.

Мікрофон входу, спуску і посадки (EDL) апппарата Perseverance записав понад 16 хвилин звуку під час поїздки 7 березня, яка охопила 27,3 метра на дні кратера Єзеро шириною 45 км на Марсі, заявили представники NASA.

Мікрофон EDL також вловив марсіанський вітер і різні дзижчання марсохода.

У Perseverance також є другий мікрофон, який є частиною інструменту SuperCam марсохода. Він вже добре себе зарекомендував, записуючи свист вітру і клацання, які створив лазер апарату.

Запис з мікрофонів EDL і SuperCam показує Марс в абсолютно новому світлі, оскільки ніколи раніше робот не фіксував звук з поверхні Червоної планети. Ці аудіофайли не просто дивна розвага - NASA вони потрібні в основному для оцінки працездатності всіх систем марсохода, щоб переконатися, що під час доставки і посадки нічого не пошкодилося. Крім того, детальні відомості про клацання з SuperCam можуть розкрити важливі характеристики розкритих порід, в тому числі їх твердість і наявність у них покриття.

Команда місії готується до польоту Ingenuity, крихітного вертольота, який прибув на Марс на Perseverance. Марсохід буде спостерігати за випробувальними польотами Ingenuity за допомогою своєї камери Mastcam-Z.

Після того, як маленький вертоліт завершить свої польоти, Perseverance приступить до своєї наукової роботи і збору проб.

Perseverance прибув на Марс 18 лютого після майже 7 місяців польоту з Землі. Відтоді він надіслав кілька дивовижних зображень зі свого місця посадки.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сша
В тему