28 Січня 2021
Новини

Помер професор з Волинського національного університету

Помер професор з Волинського національного університету

Відійшов у засвіти професор, доктор історичних наук Ярослав Шабала.

"Маємо сумну звістку: пішла з життя неймовірна людина, професор Ярослав Шабала. Невимовний сум і біль. Щирі співчуття дружині Валентині Сергіївні, дітям, рідним, друзям, близьким. Спочивай, друже, з Богом", - повідомив ексдекан історичного факультету ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Шваб.

Біографічна довідка

Шабала Ярослав Миколайович народився 2 березня 1961 р. в с.Промінь Луцького району Волинської області в родині сільськогосподарських робітників. Початкову освіту здобув у місцевій школі, а далі продовжив навчання в СШ №17 м. Луцька.

В 1976 р. після закінчення восьмого класу вступив до Нововолинського електромеханічного технікуму, який закінчив у 1980 р. і отримав кваліфікацію техніка-механіка (диплом з відзнакою). Два роки працював в колгоспі, у 1982 – 1984 рр. служив в армії.

В 1984 р. вступив на історичний факультет Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки, який закінчив у 1988 р. і здобув кваліфікацію вчителя історії і суспільствознавства (диплом з відзнакою). До квітня 1989 р. працював секретарем комітету комсомолу Луцького училища культури, до жовтня 1989 р. – вчителем в СШ с. Лаврів Луцького району.

В жовтні 1989 р. був прийнятий на посаду старшого викладача кафедри історії СРСР і УРСР Луцького державного педінституту імені Лесі Українки. В 1994 – 1997 рр. навчався в аспірантурі, в грудні 1997 р. успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Аграрна політика Польщі на Волині у 1921 – 1939 рр.».

Після захисту працював на посаді старшого викладача кафедри історії України.Вчене звання доцента отримав в лютому 2003 р. і з цього часу працював на посаді доцента кафедри давньої і нової історії України, а з жовтня 2010 р. є доцентом кафедри археології, давньої та середньовічної історії України. В 2005 р. Я. М. Шабала був обраний заступником декана історичного факультету і працює на цій посаді донині (відповідає за наукову роботу та організацію навчального процесу на заочній формі навчання).

26 червня 2013 р. на засіданні спеціалізованої ради у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича захистив докторську дисертацію "Аграрні реформи на Волині у ХХ - на початку ХХІ ст.: передумови, перебіг та наслідки" за спеціальністю 07.00.01 - Історія України. 30 червня 2015 р. рішенням Атестаційної комісії МОН України було присвоєно вчене звання професора кафедри археології, давньої та середньовічної історії України.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: смерть, луцьк, Волинь
В тему