8 Травня 2020
Новини

Коронавірус у дітей: чому вони рідше хворіють і легше переносять

Коронавірус у дітей: чому вони рідше хворіють і легше переносять

В Україні та світі, згідно зі статистикою хворих на коронавірус, діти значно рідше хворіють на новий тип COVID-19. Та й  в загальному вони переносять хворобу набагато легше, а відтак, їм майже ніколи не потрібна  госпіталізація

Про це в інтерв’ю DT.ua повідомив доктор медичних наук, професор-анестезіолог Володимира Корсунов.

"Діти теж хворіють. Але серед маленьких пацієнтів зафіксовано значно менше смертей від COVID-19, ніж серед дорослих", – сказав він.

За словами медика, ключова відмінність полягає у тому, що діти вкрай рідко хворіють важко. Водночас це не означає, що у них не трапляються ускладнення цієї хвороби.

"Якщо у дорослих кожен п'ятий буде вимагати госпіталізації через розвиток пневмонії або важчих станів, то серед дітей, за закордонними даними, важко хворіють лише приблизно 6%. Та й смертність значно нижча", – пояснив Корсунов.

Так, інфекціоністка Людмила Палатна зазначила, що у дітей протікання коронавірусу нагадує респіраторну інфекцію, але водночас має відмінні симптоми, на які варто звертати увагу батькам.

"Підвищується температура і виникає лихоманка. До того ж температура може бути як субфебрильною – 37,3-37,5 градуса, так і перевищувати 38 градусів. Часто вона вказує на розвиток пневмонії. Тоді можуть з'явитися задишка, ознаки дихальної недостатності. Важливо знати, що всі симптоми на початку інфекції можуть бути і без температури, хоча у 90 відсотків хворих дітей все ж спостерігається її підвищення", – зазначила лікарка.

Другим важливим симптомом можливого зараження дитини COVID-19 вона назвала сухий або з невеликим виділенням мокроти кашель. Часом він нагадує кашлеві напади при кашлюку. Ще одна характерна ознака – стомлюваність. Так, дитина, яка ще донедавна бігала і стрибала невтомно, раптом починає вередувати, хоче посидіти або полежати. Така втома може супроводжуватися слабкістю, сонливістю.

Водночас Палатна уточнила, що є й інші, не настільки типові і поширені симптоми, за якими можна запідозрити зараження дитини коронавірусом.

"У малечі почервоніли і почали сльозитися очі? Можна запідозрити, що коронавірус проник в організм через слизову оболонку очей, спровокувавши вірусний кон'юнктивіт. У невеликої кількості дітей виникає закладеність носа і рясне виділення слизу (ринорея). Ще у частини хворих – абдомінальний синдром: нудота, блювота, болі в животі", – перерахувала інфекціоністка.

Також вона підкреслила, що важливо питати, чи відчуває дитина запахи, смак їжі. Адже особливо у немовлят при COVID-19 найчастіше страждає шлунково-кишковий тракт.

"У малюків цього ніжного віку потрапляння коронавірусу в організм, крім діареї, може викликати блювоту. Немовлята, особливо новонароджені, стають млявими, плаксивими, у них порушується акт смоктання. Потім нерідко приєднується висока температура і кашель, і тільки згодом розвивається пневмонія", – уточнила Палатна.

Вона додала, що є також незвичайні симптоми, які важко пов'язати з цим вірусом. Наприклад, іспанські лікарі описали такі явища, як ковідна стопа і коронавірусні пальці: на стопах з'являється висип – фіолетово-червоні бульбашки (папули), які поширюються на пальці ніг і навіть рук. Вони нагадують ураження шкіри, що виникає при обмороженні. А Іспанська асоціація педіатрів доповнила симптоми COVID -2019 у дітей такою ознакою, як "педіатричний шок".

"Найбільше коронавірус загрожує дітям раннього віку – від одного до чотирьох років. Також немовлятам, які інфікувалися від заражених матерів. У групі ризику – малюки і підлітки з хронічними захворюваннями (бронхіальною астмою, муковісцидозом, цукровим діабетом, ожирінням, ревматоїдним артритом) і ті, які раніше хворіли на пневмонію", – вказала медикиня.

За її словами, також коронавірус небезпечний для дітей, які страждають від онкологічних захворювань або імунодефіцитних станів. Насамкінець Палатна підкреслила, що за будь-якого вказано симптому в дитини батькам потрібно звертатися до сімейного лікаря або педіатра.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, діти, коронавірус
В тему