19 Березня 2020
Новини

Смерть від грипу: в Україні за тиждень померло троє людей

Смерть від грипу: в Україні за тиждень померло троє людей

За тиждень в Україні на ГРВІ захворіли 201 653 людини, від ускладнень грипу померло троє осіб.

Три лабораторно підтверджені випадки смерті через ускладнення після захворювання на грип зафіксовано в Україні в період з 9 по 15 березня, повідомляється на сайті Центру громадського здоров'я.

Інтенсивний показник захворюваності в Україні на 10,6% перевищує епідеміологічний поріг.

В цілому з початку епідемічного сезону від ускладнень грипу померло 66 людей. Вони не були вакциновані.

Нині епідемії немає, однак кількість хворих лише зростає. Центр громадського здоров'я наголошує, що в Україні є вакцина, тому можна робити щеплення. 

Як повідомляє Центр громадського здоров'я України, захворюваність на грип та ГРВІ в Україні перевищила епідемічний поріг на 55,6% й має середню інтенсивність. 

Що відомо про грип А (H1N1)?
Його називають "свинячим грипом". Це вкрай інфекційне гостре респіраторне захворювання свиней та людей, що викликається одним з декількох вірусів свинячого грипу А. Вірус розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті. Як правило, клінічні симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу. Але клінічна картина варіюється в широких межах – від безсимптомної інфекції до важкої пневмонії з летальними наслідками.
Як можна заразитися вірусом грипу

Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 метру, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б двох метрів.

Додамо, хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання.

Контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу.

Тому важливо для запобігання зараження часте миття рук з милом, робити вологе прибирання поверхонь та користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

За перших симптомів обов'язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Найкраща профілактика – щорічна вакцинація!

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, грип, смерть
В тему