12 Березня 2020
Новини

На Волині просять зменшити тариф на газ

На Волині просять зменшити тариф на газ

На Волині депутати облради звернуться до центральної ради щодо тарифів на природний газ.

Про це йшлося 12 березня під час сесії Волинської обласної ради, - пише ІА "Волинські новини".

На розгляд депутатів винесли проєкт рішення про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відзначимо, що вже з січня 2020 року споживачі отримали два окремі рахунки за природний газ – за його споживання і доставку. Обранці громади впевнені, що у зв’язку з цим є необхідність перегляду тарифів на послугу розподілу природного газу.

У тексті звернення вказано: «Депутати Волинської обласної ради занепокоєні ситуацією, що складається в країні навколо газового питання та тиску з боку західних партнерів стосовно підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня. Ми переконані, що таке підвищення тарифів на природний газ негативно вплине на рівень та умови життя більшої частини населення країни, оскільки очевидною постала різниця між доходами та необхідними витратами громадян… Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність в енергетичній галузі України та провести дійові реформи, а не перекладати проблеми НАК «Нафтогаз України» на плечі своїх громадян».

Волинська обласна рада пропонує наступні кроки:

- переглянути тарифи на послугу розподілу природного газу, а саме його структуру (елементи витрат);

- привести тариф на послугу розподілу природного газу до єдиного значення для всіх мешканців країни з метою забезпечення соціальної справедливості;

- переглянути підстави нарахування за послугу розподілу природного газу для нових споживачів та тих, які у поточний чи попередній рік не споживають/споживали природний газ;

- переглянути механізми розрахунку розміру оплати послуг доставки природного газу;

- привести обсяг газу до еталонних умов вимірювання для побутових споживачів;

- переглянути можливості не розподілення оплати за послугу на окремі рахунки, що спричиняє соціальну напругу серед споживачів послуг.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, депутати, газ
В тему