16 Лютого 2020
Новини

Кам’янець-Подільський 140 років тому (ретрофото)

Кам’янець-Подільський 140 років тому (ретрофото)

Місто Кам’янець-Подільський на Хмельниччині є одним із тих, які вважаються справжніми візитівками України. Його історію та чудовий замок знають далеко за межами України. Місто не потребує реклами, адже сама його назва визиває відповідні асоціації, а це замок, середньовіччя, фестивалі.

Замок є справжньою «родзинкою» Кам’янця-Подільського, і не відомо, як би склалась сучасна історія міста, якби замок був зруйнований як це можна побачити до прикладу в Кременці на Тернопільщині.

Сьогодні хочемо знову запропонувати нашим читачам мандрівку в часі. Впевнена вона їм сподобається і обов’язково спонукає відвідати це чудове місто, овіяне легендами та розповідями з минувшини.

Маємо гарну знахідку ретро світлин. Фото давні й датуються ХІХ століттям. Їх автором є знаний фотограф, художник Михайло Грейм (1828-1911). Оригінали світлин зараз знаходяться в колекції Польської Академії Знань, головна будівля якої знаходиться в місті Кракові (Польща).

Колекція фото має підпис, в якому йдеться, що фотограф Михайло Грейм дарує світлини Антропологічній комісії Польської Академії Знань. Треба зауважити, фотограф Грейм із 1852 року проживав у місті Кам’янці-Подільському, там він  мав свою фотодрукарню. Саме завдяки тому, що талановитий митець переїхав на Поділля, сьогодні ми маємо багато чудових світлин із міст та сіл Поділля та Бесарабії. Дуже полюбляв фотографувати Кам’янець-Подільський.

В сьогоднішній підбірці наші читачі можуть побачити якісні панорамні світлини 1876 року, на яких можна до деталей розгледіти архітектуру Кам’янця-Подільського. Замок, храми, вулиці, міст… все це вражає і виглядає як самодостатній архітектурний ансамбль. Коли дивишся на ці кадри, то хочеться помандрувати по старих вуличках, заглянути у найглибші закапелки дворів і побачити на власні очі, як тоді жили тогочасні міщани…

Джерело фото: http://pauart.pl/

Тетяна Яцечко-Блаженко

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Фото, історія, Кам’янець-Подільський
В тему