14 Лютого 2020
Новини

З Китаю евакуюватимуть лише здорових українців, – Скалецька (відео)

З Китаю евакуюватимуть лише здорових українців, – Скалецька (відео)

Міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька заявила, що ніякої затримки з евакуацією українців, які зараз перебувають в охопленому смертельним вірусом у Китаї, немає.

Літак за ними вилетить уже у вівторок, 18 лютого, а назад повернеться наступного дня, 19 лютого, щоправда, на борт візьмуть тільки здорових людей. Про це вона розповіла в ефірі програми "Право на владу".

"В Україну приїдуть тільки ті громадяни, які не мають симптомів, є здоровими. Спочатку їх перевірить китайська влада і тільки тоді дозволить випустити. Потім так само проведе перевірку українська бригада лікарів", – сказала глава МОЗ.

Вона зауважила, що ті самі медики супроводжуватимуть українців на борту літака, а потім залишаться з ними й в ізоляції.

Також міністерка підкреслила, що після прильоту до України всіх пасажирів одразу посадять в автобус і відвезуть в місце, де вони перебуватимуть щонайменше 14 днів на карантині. Щоправда, де саме це буде, досі невідомо. Нині, зауважила Скалецька, розглядають чотири місця, узгоджують різні деталі та умови.

Крім цього, оцільниця МОЗ заявила: якщо в когось із українців ознаки хвороби проявляться уже в літаку, то таких одразу повезуть до лікарні.

"Ніякої затримки немає. Має місце планомірна, розмірена, розважлива процедура ухвалення рішень, для того щоб забезпечити прибуття українських громадян в Україну. Але в той же час – дати можливість всім почувати себе в безпеці від можливого занесення, від можливого поширення захворювання, яке зараз у Китаї", – стверджує міністерка.

Нагадаємо, з підозрою на коронавірус у Харкові госпіталізували студентів. Через підозру на коронавірус у господаря китайські дезінфектори заживо закопали кота. На Волині в лікарні встановили бокси для хворих на коронавірус. Загалом число тих, хто одужав, перевищило кількість жертв коронавірусу. У ВООЗ зробили термінову заяву щодо коронавірусу.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: китай, Україна, коронавірус
В тему