25 Листопада 2019
Новини

Коли відновлять виплати по вагітності та пологах і на поховання

Коли відновлять виплати по вагітності та пологах і на поховання

20 листопада 2019 року Фонд соціального страхування вимушено призупинив перерахування коштів для виплати деяких видів допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Коли відновляться виплати та чому говорять про рейдерство Фонду соцстраху, – дізнавалась журналістка 24 каналу.

Історія скандалу

Новина про вимушене призупинення перерахування грошей для допомоги по догляду за хворою дитиною, виплат по вагітності та пологах і на поховання – неприємно вразила.

Директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков прокоментував цю ситуацію так: за діючим законодавством фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті фонду на 2019 рік.

"За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з 20 листопада ми не маємо права їх перераховувати до внесення змін до річного бюджету", – пояснює Баженков.

Таким чином, виплати призупинено через бюрократичні причини. Аби люди не хвилювались, у фонді повідомили, що вони ведуть перемовини з Міністерством соціальної політики, яке, як орган державного нагляду за фондом, може за погодженням із Міністерством фінансів подати проєкт внесення відповідних змін на затвердження Кабміну.

В Україні рішення судів часто видаються несправедливими  / Фото 24 каналу
В Україні рішення судів часто видаються несправедливими  / Фото 24 каналу

Натомість в фонді наголосили, що за рішенням Печерського районного суду м.Києва від 08 листопада 2019 року скасовано постанову правління фонду від 15 травня 2018 року, якою звільнено Баженкова. Таким чином, суд його поновив на посаді 15 листопада 2019 року.

Водночас, у Мінсоцполітики переконують – поновлення Євгена Баженкова на посаді керівника виконавчої дирекції Фонду соціального страхування відбулось з порушенням.

За словами Олега Коваля до такого висновку в міністерстві дійшли на основі наступних факторів: “Неповне рішення суду (лише вступна та резолютивна частини) було опубліковано у реєстрі судових рішень 14 листопада. В цей же день приватний нотаріус, а не державний реєстратор, вніс зміни до державного реєстру, чим фактично "поновив" пана Баженкова на посаді. Це суперечить процедурі", – аргументував заступник міністра.

18 листопада Мінсоцполітики подало скаргу на дії виконавця у Міністерство юстиції, оскільки повного рішення суду немає, що блокує процедуру подання апеляції на рішення суду. Суддя, який вів справу, пішов у відпустку.

Також керівництво Мінсоцполітики звернулось до Генпрокуратури із проханням прояснити ситуацію у фонді.

Не зважаючи на непорозуміння та кримінальні справи наразі відновлено всі виплати. Проте, судячи з наведеного, ця історія, на жаль, матиме продовження.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: гроші, Україна
В тему