16 Жовтня 2019
Новини

Вакцина від грипу в луцьких аптеках: яка і скільки коштує

Вакцина від грипу в луцьких аптеках: яка і скільки коштує

Загалом на Волинь на сьогодні надійшло 2 тисячі доз вакцини від грипу. Це – «Джісі флю» (виробництва Кореї, містить 3 штами вірусу) та «Ваксігрип Тетра» (виробництва Франції, містить 4 штами).

Вартість однієї дози вакцини – у межах 300 гривень, передає Волинськитй обласний центр громадського здоров’я із посиланням на директора ДВТП «Волиньфармпостач» Михайла Півнюка.

Епідеміологічний сезон із захворюваності на ГРВІ та грип розпочався 30 вересня 2019-го року і триватиме до 20 тижня 2020-го року.

Як повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України, згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, під час епідсезону 2019-2020 в Україні циркулюватимуть 4 штами вірусу грипу:

«Канзас» (А/H3N2)

«Брісбен» (А/Н1N1)

«Колорадо» (належить до гілки B/Victoria)

«Пхукет» (належить до гілки B/Yamagata).

Із чотирьох вірусів новими для України є два – «Канзас» і «Брісбен».

У минулому епідсезоні в Україні переважав штам вірусу «Сингапур», від ускладнень грипу померли 64 людини.

Відповідно до законодавства, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеплень, відтак вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Її можна придбати в аптеці самостійно або за кошти підприємств, місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику (медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями).

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: грип, здоровий спосіб життя, аптеки, вакцини
В тему

Останні матеріали