23 Вересня 2019
Новини

Міносвіти: підвищення зарплати вчителям у Бюджеті-2020 не закладене

Міносвіти: підвищення зарплати вчителям у Бюджеті-2020 не закладене

У проєкті Держбюджету-2020 підвищення платні освітянам наразі нема, треба додаткових 45 млрд.

На виконання постанови про підвищення зарплат освітянам від 20 до 70% потрібно додаткових 45 мільярдів гривень. Про це розповіла нова міністерка освіти та науки Ганна Новосад в інтерв’ю «Українській правді. Життя».

Нагадаємо, що цей документ за два тижні до виборів ухвалив попередній уряд Гройсмана. Експерти назвали це рішення популістичним, оскільки воно потребує значних коштів з бюджету.

Виконання постанови лягло на плечі уряду Гончарука.

«Ми зараз із Мінфіном, з прем’єром думаємо, як знайти ці кошти і де», – розповіла Новосад. – Є різні оцінки, яка це сума. Мінфін давав зведену інформацію з регіонів, що це додаткових майже 45 млрд грн».

За словами Новосад, для української економіки це «гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у когось їх забрати» і віддати освітянам.

«Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють. Працюємо з Мінфіном, з прем’єром, щоб підвищити зарплати освітянам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити», – зазначила вона. 

Міністерка обіцяє, що рішення буде до другого читання Бюджету.

«УП» запитала Ганну, чи не ображена вона на Лілію Гриневич і попередній уряд за те, що вони прийняли таку постанову. Адже вони ухвалили документ, який складно втілити, і негатив щодо того, що підвищення зарплати з 1 січня 2020 року не буде, виллється на неї як на нового міністра.

«Я не можу бути ображеною на Лілію Михайлівну, в нас є природні наміри як у міністрів, аби зарплати в освітян були вищими. Можливо, тут мав прем’єр трішечки по-інакшому керувати цією ситуацією і, наприклад, не підписувати саму постанову в останній вечір перед призначенням нового уряду, а підписати її хоча б трохи раніше.

Складність у тому, що зараз нам потрібно пояснювати, чому постанова не врахована в проекті Бюджету. Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуть», – підсумувала нова очільниця Міносвіти.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему