18 Вересня 2019
Новини

Україна згідна на «формулу Штайнмайєра»

Україна згідна на «формулу Штайнмайєра»

«Формула Штайнмайєра» була погоджена на зустрічі в нормандському форматі. Вона офіційно погоджена з українською владою, зокрема, Міністерством закордонних справ.

Про це заявив міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко на засіданні комітету Верховної ради з питань зовнішньої політики і євроінтеграції, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, «формула Штайнмайєра» була погоджена ним як представником України на зустрічі в нормандському форматі 2 вересня в Берліні.

«Радники «нормандської четвірки» домовилися про конкретний текст, в якому написано, що закон про особливий статус набуває чинності в попередньому форматі на момент проведення виборів. Остаточно цей закон вступає в силу, коли ОБСЄ приймає рішення про те, що вибори пройшли відповідно з високими стандартами ОБСЄ», - заявив Пристайко.

Він також підкреслив, що домовленісті 2 вересня не несли ніяких додаткових елементів.

«Нічого більше радники не погоджували 2 вересня. Я знаю, що наші російські партнери висунули третю пропозицію, що повинен бути погоджений документ, який підпишуть лідери. Звучить це логічно, але навіть третій пункт ми не обговорювали», - додав Пристайко.

Відзначимо, дана формула передбачає, що вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можуть пройти за українськими законами до повернення контролю над ділянкою кордону з Російською Федерацією.

У той же час спеціальний представник Держдепу США Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не будуть підштовхувати Україну до проведення виборів на окупованому Донбасі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, війна на сході україни, вибори, україна
В тему