17 Вересня 2019
Новини

Бюджет-2020: українці заплатять по 4 тисячі у Пенсійний фонд

Бюджет-2020: українці заплатять по 4 тисячі у Пенсійний фонд

Згідно з проектом бюджету України-2020,  дефіцит Пенсійного фонду становитиме рекордні 172,5 млрд грн. Якщо цю суму розділити на всіх українців, кожен заплатить своїми податками по 4,1 тис. грн.

Крім того, окремо працюючі сплачують єдиний соцвнесок у розмірі 22% від зарплати. Велика частина цієї суми також надходить до ПФУ. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Крім того, 2020-й – період пікових виплат за державним боргом. Майже 40% дохідної частини бюджету доведеться віддати кредиторам країни. В сумі погашення держборгу і його обслуговування обійдеться бюджету в рекордні 421,6 млрд гривень.

Якщо всі ці гроші розділити на офіційну кількість населення (трохи більше 42 млн осіб), вийде, що кожен, зокрема немовлята і люди похилого віку, повинні своїми податками заплатити близько 10 тис. грн. І це тільки в наступному році.

Проблем із виплатами, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, не виникне. Мовляв, зараз резервів достатньо, а в бюджеті на наступний рік врахували об'єктивні показники й українці не відчують на собі навантаження. Мовляв, і зарплати будуть платитися вчасно, і всі статті витрат у безпеці.

Традиційно найбільше грошей виділять на Міністерство соціальної політики. Саме вони розподіляють більшу частину виплат і субсидій. Їм дістанеться 290 млрд грн. Для порівняння, на Міненерго і захист навколишнього середовища дадуть всього 8,7 млрд грн.

 До слова, на НАБУ витратять трохи більше 1 млрд, а на НАЗК – 0,812 млрд грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 1 січня значно підвищили пенсії майже 500 тис. військових пенсіонерів. Крім того, ще приблизно 2 млн українців отримають надбавку у зв'язку зі зростанням мінімалки.

У 2019 році виплати підвищать приблизно на 25% від отриманої надбавки. Також в Україні перерахують пенсії українцям із великим стажем. Вони за законом мають право на виплату в розмірі не менше 40% від мінімальної зарплати. У 2018 році це 1489 гривень, а з 1 січня 2019-го – 1669 гривень. Тобто майже на 180 гривень більше.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, держбюджет-2019, бюджет, пенсійний фонд
В тему