6 Вересня 2019
Новини

У Києві 11 дітей отруїлися шаурмою

У Києві 11 дітей отруїлися шаурмою

У Києві після вживання шаурми 36 людей, з них  11 дітей, захворіли на гостру кишкову інфекцію. Усі вони купили шаурму  в МАФах.

Про це інформує прес-служба ГУ Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів у Києві.

Під час інспекцій фахівцями були відібрані 7 зразків харчових продуктів, 40 змивів з об'єктів навколишнього середовища, крім того, проводиться бактеріологічне обстеження працівників на наявність ентеропатогенної кишкової мікрофлори.

За результатами інспектування суб'єктів господарювання, встановлено такі порушення Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів»:

  • не проведена державна реєстрація потужності;
  • потужність не утримується в чистоті та у належному стані;
  • захист від будь-якого ризику забруднення, зокрема від шкідників та гризунів, не забезпечено;
  • потужність не обладнано засобами для підтримання належної особистої гігієни;
  • поверхні (включаючи поверхню обладнання), що контактують з харчовими продуктами, не утримуються у непошкодженому стані, що унеможливлює їх чищення та дезінфекцію;
  • потужність не забезпечено гарячою та/або холодною питною водою;
  • відсутні належні засоби для гігієнічного зберігання небезпечних та/або неїстівних речовин та відходів (рідких або твердих), а також засоби для їх зберігання та подальшого поводження та/або відповідний договір щодо їх утилізації (знищення);
  • відсутні належні засоби для підтримання температури, необхідної для зберігання харчових продуктів, та її контролю;
  • порушуються умови зберігання харчових продуктів, що не дозволяє максимально забезпечити зниження ризику їх забруднення;
  • відсутні відомості, що на потужність допущено персонал, що не має протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами та пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу та гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів.

«У зв'язку з цим, суб'єктам господарювання за результатами інспекцій видано припис про усунення порушення вимог законодавства та прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів», – сказано в повідомленні.

Відзначається, що результати перевірки можуть свідчити про вчинення протиправних діянь, що містять ознаки злочину, передбаченого статтею 325 Кримінального кодексу України.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, київ, київ, отруєння
В тему