20 Серпня 2019
Новини

Повідомили, де найчастіше порушують права українців-заробітчан

Повідомили, де найчастіше порушують права українців-заробітчан

Українцям за кордоном доводиться працювати на гірших умовах, ніж місцевим жителям.

Часто заробітчани позбавлені будь-яких прав, - передає 112.ua.

«В очах польських роботодавців українці стоять на нижчому щаблі, ніж поляки. Часто їм пропонують меншу оплату праці. Польські роботодавці вважають, що українським трудовим мігрантам, які не мають грошей, немає куди діватися. Тому з ними укладають так звані «сміттєві» угоди, які не мають опису прав працівника-мігранта», - пояснив голова профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.

За його словами, заробітчан часто штрафують або не виплачують заробітну плату, премії.

«Може бути штраф, якщо людина не відпрацює весь строк, про який домовилася з наймачем. Не підписувати договір українці просто не можуть. Вони змушені або поставити свій підпис і прийняти умови роботодавця, або ж повертатися додому. Чимало випадків, коли роботодавці не виплачують винагороду за роботу в години, що перевищують норму. При цьому поскаржитися українцям нікуди», - каже експерт.

Найчастіше права заробітчан у Польщі порушують у сфері будівництва та вантажоперевезень.

«Трудові мігранти, залишившись без грошей, кидають все і просто тікають додому. Вони не можуть чекати кілька років доки їх скарги розглянуть у польських органах», - підсумував Махинько.

За кордон на роботу не планують повертатися 20% українців, які довгостроково працювали там. Переважно це стосується заробітчан, які працювали у Польщі, Росії та НІмеччині та отримували зарплату менше за $1 тис.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Світ, суспільство, заробітчани, українці, польща, українці у польщі, гроші, заробітчани
В тему