20 Липня 2019
Новини

«Тс-с-с!»: в Україні день тиші перед парламентськими виборами

«Тс-с-с!»: в Україні день тиші перед парламентськими виборами

Утім, приховану агітацію із білбордів та сітілайтів у великих містах усе ж не приховали…

Опівночі 20 липня в Україні розпочався день тиші напередодні дострокових парламентських виборів. Сьогодні законом заборонена будь-яка політична реклама чи передвиборча агітація на користь кандидатів у народні депутати, інформує «24 канал».

З 00:00 суботи, 20 липня, комунальні служби зобов’язані були зняти передвиборні агітаційні матеріали політиків, раніше розклеєні в публічних місцях: білборди, банери, вивіски, рекламу на транспорті, вітринах тощо.

Кандидатам до Верховної Ради заборонено проводити 20 липня зустрічі з виборцями та поширювати агітацію у ЗМІ. Також не можна показувати агітаційні фільми чи кліпи, розповсюджувати виборчі листівки, плакати, публічно закликати голосувати або не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їхню діяльність.

Будь-яка політична реклама вважається незаконною і призведе до неприємних наслідків для тих кандидатів у нардепи, у чиїх інтересах вона проводиться.

День тиші не поширюється на донесення інформації, що стосується безпосередньо самих виборів – роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

Яке покарання загрожує політичним «галасунам»?

За порушення дня тиші встановлена адміністративна відповідальність. За агітацію простим громадянам загрожує штраф у розмірі 510 – 850 гривень, а посадовцям – 850 – 1360 гривень.

Але сам факт порушення спершу треба довести в суді. Коли поліція виявляє порушення, то складає протокол, а тоді суд ухвалює рішення. Але навряд чи суд зможе довести, що ті чи інші білборди або плакати мають стосунок до виборів.

Чи карають за агітацію у соцмережах?

Закон України передбачає відповідальність за агітацію в день тиші лише для інтернет-ЗМІ. Для звичайних користувачів покарання на сьогодні не передбачено. Юзери не є ані членами політичних партій, ані медіа, ані рекламними та піарагенціями, тому на них не поширюється заборона на передвиборчу агітацію.

Проте українцям варто утриматися в день тиші від аватарок у Facebook із закликом підтримати ту чи іншу партію або кандидата-мажоритарника на виборах. Незважаючи на відсутність покарання, це також є порушенням законодавства. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, дострокові вибори, Політика
В тему