18 Липня 2019
Новини

На ЧАЕС почали переробку радіоактивних відходів (фото)

На ЧАЕС почали переробку радіоактивних відходів (фото)

У зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції почали переробляти рідкі радіоактивні відходи.

Внаслідок переробки рідкі відходи перетворюються на тверді і стають безпечнішими, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Після радіаційного контролю та перевірки на відповідність критеріям прийому на захоронення упаковки з твердими відходами потрапляють у спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

«За перший тиждень роботи заводу було успішно перероблено 2755 кг рідких радіоактивних відходів (кубового залишку)», – ідеться у повідомленні.

Довідка:

Проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво і проведено комплексні випробування, в результаті яких:

  • перероблено 5,1 м3 кубового залишку;
  • виготовлено 63 упаковки РАВ (200-літрові бочки);
  • направлено на захоронення в СОПСТРВ 63 упаковки РАВ.

2014 року було отримано окремий дозвіл ДІЯРу на експлуатацію ЗПРРВ, але у зв'язку з введенням в дію нових будівельних норм виникла необхідність реконструкції систем протипожежного захисту, захисту від блискавок і виконання робіт по утепленню зовнішніх стін ЗПРРВ, що потребувало часу і відповідно викликало затримку у введенні об’єкта в експлуатацію.

Також, за цей час було укладено угоду на постачання в'яжучих матеріалів (цемент ЛЦЕМ І-400) необхідної якості для іммобілізації РАВ у кількості 310 тонн. 04.07.2019 була виконана поставка на ЗПРРВ 50 тонн цементу ЛЦЕМ І-400, що дозволило розпочати переробку кубового залишку.

Читайте також:

На ЧАЕС запрацював новий саркофаг, який зводили 22 роки (фото)

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Фото
В тему