4 Червня 2019
Новини

На «Ягодині» запахло смаженим: силовики всерйоз взялися за рекордну контрабанду бурштину

На «Ягодині» запахло смаженим: силовики всерйоз взялися за рекордну контрабанду бурштину

Військова прокуратура Західного регіону України розпочала досудове розслідування щодо травневої контрабанди бурштину на пункті пропуску «Ягодин».

Ідеться про те, що, попередньо домовившись, службовці Львівського, Мостиського, Луцького прикордонних загонів, Волинської та Львівської митниць ДФС за неправомірну вигоду могли сприяти незаконному вивезенню бурштину до Польщі, інформують Волинські Новини.

Нагадаємо, 6 травня журналіст Євгеній Плінський повідомив про затримання на кордоні з Польщею контрабандного бурштину. Він наголосив, що каміння українські службовці пропустили за вказівкою керівництва Волинської митниці ДФС.

Натомість головний державний інспектор з питань доступу інформації Волинської митниці ДФС Валентина Черниш зазначила, що на Ягодині вищезгаданого інциденту не фіксували.

 Своєю чергою, в ухвалі Шевченківського районного суду міста Львова від 8 травня зазначено, що розпочато досудове розслідування за такими статтями Кримінального кодексу України: стаття 419 «Порушення правил несення прикордонної служби», стаття 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

Досліджуються, зокрема, обставини вчинення правопорушень службовими особами Львівського, Мостиського прикордонних загонів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Луцького прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби, Волинської митниці ДФС та Львівської митниці ДФС.

Як вказано, в міжнародних пунктах пропуску службовці за неправомірну вигоду сприяли в незаконному вивезенні з території України до Польщі значної кількості бурштину.

Йдеться про конкретний випадок, який стався у ніч із 3 на 4 травня. Тоді українець на автомобілі Volvo з причіпом марки Schmitz перетнув український кордон у Ягодині, намагаючись вивезти до Польщі 500 кілограмів бурштину, де його і затримали.

Наголошено, що український кордон чоловік міг перетнути за сприяння службових осіб Луцького прикордонного загону та Волинської митниці ДФС.

Отож, Шевченківський районний суд міста Львова вирішив задовольнити клопотання старшого слідчого слідчого відділу управління нагляду за додержанням законів, виконанням судових рішень у кримінальному провадженні та при проведенні оперативно-розшукової діяльності військової прокуратури Західного регіону України.

Слідчому було надано тимчасовий доступ до речей і документів працівників ПП «Ягодин».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекордна контрабанда бурштину: камінчиків на 54 млн грн вилучили митники

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, НП, бурштин, контрабанда
В тему